Купівля криптовалюти

Рахунок на криптобіржі або рахунок у банку: порівнюємо

whitebit.com

Купівля криптовалюти в Україні не заборонена та не обмежена

Українська банківська система має більш демократичні правила, порівняно з єдиним фінансово-кредитним механізмом в інших країнах. Втім, з урахуванням поточного стану справ у країні, вона також несе ризики. Купівля криптовалюти та відкриття криптовалютного гаманця на централізованій біржі криптовалют (CEX) зручніша та багато в чому вигідніша для українців.

Недоліки банків

Після того, як на територію України було здійснено повномасштабне вторгнення російських військ, Національний Банк України запровадив низку обмежень.

Насамперед регулятор був змушений перевести роботу відділень банків у безпечний для їхніх співробітників режим. Таким чином, у зв'язку з повітряною тривогою, а віднедавна також і у зв'язку з перебоями в системі електропостачання, клієнти не завжди можуть зняти свої кошти або розрахуватися за безготівковим розрахунком.

Якщо протягом дня користувачеві необхідно зняти понад 100 тис гривень – виникає патова ситуація, оскільки в день можна знімати не більше зазначеної суми.

З іншого боку, купівля криптовалюти в Україні не заборонена та не обмежена. Необхідне лише дотримання певних правил, як, наприклад, декларування статків. Але важливо знати, що криптобіржі дозволяють не лише купувати криптовалюту в Україні, а й проводити операції з фіатними (державними) валютами.

Чим рахунок на CEX зручніший

Рахунок на централізованій біржі криптовалют сьогодні – це практично те саме, що й у банку. Щоб мати можливість завести криптогаманець на біржі, українець має пройти перевірку документів. Це також називається процедурою Know Your Customer, або ж "знай свого клієнта". Завдяки KYC користувачі захищаються як у рамках українського, так і міжнародного законодавства, що гарантує безпечну купівлю криптовалюти.

Корисно знати: зараз в Україні працює криптовалютна біржа, яка спростила процедуру перевірки документів. На біржі для купівлі криптовалют WhiteBIT можна зареєструватися за допомогою порталу держпослуг Дія. Система Дія передає документи на платформу, через що верифікація скорочується з 24 годин до декількох хвилин.

Водночас система криптовалют та блокчейну не має обмежень, які є у традиційних фінансових установах. Покупки за криптовалюту, конвертація віртуальних активів у фіатні кошти й навпаки – також не обмежені конкретними грошовими обсягами після проходження KYC.

Як повідомляють представники згаданої вище WhiteBIT, від початку російського вторгнення все більше українців користуються біржею. Компанія UAB Clear White Technologies (сompany no. 305900184) має реєстрацію Оператором обміну віртуальних валют та Оператором депозитних віртуальних гаманців при Financial Crime Investigation Service of the Republic of Lithuania (FCIS). Це дає змогу здійснювати швидку купівлю криптовалют через онлайн-обмінник на сайті та відправляти кошти на криптовалютні рахунки своїх родичів. Вони зараховуються протягом кількох хвилин. Вартість такої операції значно нижча, ніж у банках. Наприклад, за переказ $100 в USDT (криптодолар) комісія становитиме лише 1 USDT ($1).

Теги:

ПРОКОМЕНТУЙТЕ