Окуляри

Чи потрібно носити окуляри від сонця восени та взимку

Pixabay

Чому очам потрібен захист навіть у холодну пору року?

Сонцезахисні окуляри здебільшого асоціюють з літом, адже потреба в них саме у цю пору року очевидна. Сліпуче літнє сонце змушує постійно мружитися та спричиняє неабиякий дискомфорт, тож без захисного аксесуара для очей просто не обійтися. З закінченням літа багато хто ховає окуляри до наступного року, втім чи правильно це? Щоб відповісти на це питання, треба чітко розуміти головне призначення окулярів – захищати очі від сонячного ультрафіолету та інших зовнішніх факторів, що можуть нашкодити. Сонце найбільш активне влітку, але й восени, взимку та навесні воно нікуди не зникає і випромінює шкідливе ультрафіолетове проміння. Себто, так, сонцезахисні окуляри потрібно носити восени та взимку. 

Розглянемо дещо детальніше, що саме загрожує очам в ці пори року та чому їм потрібен захист.

Осінь

Хоча восени скорочується тривалість світлового дня і сонце не таке яскраве як влітку, воно все ж залишається доволі активним у вересні та жовтні. Нехай кількість ультрафіолетових променів, що потрапляють на очі, дещо менша ніж літом, але вона все одно є. Саме тому із закінченням серпня не потрібно відмовлятися від носіння захисних окулярів.

Восени для очей є ще одна вагома небезпека – сильний вітер. Задуваючи в очі, вітер подразнює їх чутливу поверхню, викликає сльозливість й зоровий дискомфорт. Також з поривами вітру в очі можуть потрапляти сторонні предмети: частки бруду, пісок та інше. А це, окрім неприємних відчуттів, може викликати ще й різні запальні захворювання очей. Окуляри чудово підійдуть для захисту очей від вітру теж. 

Зима

Взимку мало хто носить сонцезахисні окуляри і це дуже прикро. Чи знайома вам ситуація, коли після сильного снігопаду, вдень, виходиш на вулицю й очі відразу засліплює яскраве світло, що відбивається від засніжених поверхонь. От саме для того, щоб уникнути таких ситуацій, і потрібні сонцезахисні окуляри. В них ви зможете насолоджуватися зоровим комфортом у будь-яку погоду. 

Особливості сонцезахисних окулярів для осені та зими

Сонцезахисні окуляри поділяють за рівнем затемнення лінз на чотири типи:

  • окуляри з лінзами першого ступеня затемнення (15%);

  • окуляри з лінзами другого ступеня затемнення (30%);

  • окуляри з лінзами третього ступеня затемнення (60%);

  • окуляри з лінзами четвертого ступеня затемнення (близько 90%).

Чим темніші лінзи, тим для більш яскравого сонця вони призначені. Окуляри третього типу підійдуть для відпочинку на пляжі, а четвертого для занять гірськолижним спортом, наприклад. Для простого повсякденного носіння восени та взимку найліпше підходять окуляри з лінзами першого і другого ступенів затемнення. Також радимо звернути увагу на моделі з поляризаційним покриттям (покриттям, що блокує світлові відблиски від дзеркальних поверхонь). 

Пам'ятайте, що про здоров’я зорової системи необхідно піклуватися цілий рік і не нехтуйте засобами для захисту очей.

Теги:

ПРОКОМЕНТУЙТЕ