Серум для обличчя – невід'ємна частина догляду влітку. А між тим, сироватка з вітаміном С – справжня знахідка для шкіри і в холодну пору року.
Чому ж про неї незаслужено забувають, надаючи перевагу жирним кремам? У чому користь і з чим допомагає справлятися?
Навіщо потрібна сироватка з вітаміном С?
Старі переконання часом дуже живучі, навіть якщо помилкові. Як у випадку з підбором засобів догляду за шкірою в зимовий час.
"Бабусині поради" про жирний шар крему або олії, як захист від морозу, давно розвінчані численними дослідженнями. Часто вони виявляються занадто важкими і комедогенними для шкіри. Крім того, можуть стати причиною обмороження. А для жирної, пористої, проблемної шкіри і зовсім протипоказані.
На зміну їм прийшли легкі та ефективні засоби, які здатні проникати в глибокі шари епідермісу, захищаючи його зсередини. До таких диво-засобів відноситься і сироватка з вітаміном С.
Про користь вітаміну С ми чули багато, особливо в зимовий період: захищає від вірусів і бактерій, зміцнює імунітет і т.д. Але і його вплив на стан шкіри також важко переоцінити.
- Загоює рани, усуває запалення, тому підходить для проблемної шкіри.
- Бере участь в процесі кровотворення: омолоджуючий ефект і доставка цінних речовин в глибокі шари шкіри.
- Зміцнює судини і капіляри – відмінно справляється з проявами куперозу.
- Прискорює процес синтезу білка колагену в дермі та росту нових клітин епідермісу – надає найсильніший антивіковий ефект для зрілої і вікової шкіри.
- Як антиоксидант, захищає від дії вільних радикалів і передчасного старіння.
- Підсилює захисні властивості – рекомендований для чутливого типу шкіри.
- Запобігає зневодненню, що дуже важливо для будь-якого типу шкіри, а особливо – схильної до сухості.
- Зменшує гіперпігментацію, захищає від впливу сонячного випромінювання.
Чималу користь приносить вітамін С для шкіри взимку. Завдяки своїм антиоксидантним властивостям, аскорбінова кислота захищає від холоду, перепадів вологи і температури, допомагає епідермісу швидко відновлювати втрату вологи, загоювати пошкоджені волокна при обвітрюванні, запобігає лущенню і сухості в приміщеннях з кондиціонерами і під час опалювального сезону.
Наша шкіра буде вдячна за прямі поставки цього цінного продукту у вигляді косметичного засобу: крем, тонік, емульсії. А найбільшу концентрацію цієї цінної речовини містить сироватка з вітаміном С.
Як використовувати цей незамінний продукт, щоб він приніс максимальну користь нашій шкірі?
Завдяки широкому спектру дії і простоті використання, вітамінний серум став одним з найулюбленіших засобів у косметологів і дерматологів. А досвід використання дозволив скласти прості рекомендації, які допоможуть легко досягати хороших результатів для різних типів і потреб шкіри.

Як використовувати? Сироватка з вітаміном С на сторожі краси і молодості
Сироватка – найбільш концентрований косметичний продукт, який дозволяє повністю розкрити всі властивості вітаміну С.
Для найбільшої користі фахівці радять наносити сироватку протягом усього періоду холодів, починаючи з осені. Це допоможе підготувати шкіру до сезонного переходу і подарувати максимальний захист.
- Оптимальний час для нанесення серума – ранок, відразу після очищення. Так вітамін С зможе проявити свої захисні властивості протягом усього дня. Якщо ж концентрація аскорбінової кислоти перевищує 15%, сироватка буде працювати, як відлущувальний засіб. Тому краще наносити її в якості догляду на ніч. В іншому випадку можна отримати сонячний опік і гіперпігментацію.
- Сироватки – засоби підвищеної концентрації діючих речовин. Для нанесення досить 1-2 крапель.
- Вітамінна сироватка для обличчя наноситься на суху шкіру. Особливо якщо в її складі кисла форма вітаміну С. Це допоможе уникнути подразнення.
- Замість засобів мас-маркету краще віддати перевагу косметиці еліт класу, в якій використовується стабілізована форма аскорбінової кислоти. У такому вигляді вітамін С працює м'якше і ефективніше. Як, наприклад, в активній сироватці Morning Miracle французького бренду Lambre.
- Якісна сироватка повністю вбирається в шкіру всього за 1-2 хвилини і продовжує працювати в її глибинних шарах.
- Косметологи радять закривати серум денним або сонцезахисним кремом. Винятком може бути жирна шкіра в літній період.
- Оптимальний вміст вітаміну С в серумі – 5%. Оскільки засоби з більш високою концентрацією – 10-20% – працюють, як пілінг (наноситься раз в 7-14 днів). Їх не можна наносити в якості щоденного догляду. Особливо для чутливої, тонкої та проблемної шкіри.
- Перед використанням вітамінного серума не рекомендується використовувати пілінги-скатки, скраби та інші відлущуючі засоби, щоб уникнути подразнення. Під суворою забороною також засоби з бензоїл пероксидом, який сприяє окисленню вітаміну С, а значить, сироватка втратить свої головні захисні властивості.
- Щоб продовжити термін придатності, сироватки краще зберігати в холодильнику в своїй фабричній упаковці. Це допоможе уникнути передчасного окислення. При цьому серум зі стабілізованою аскорбіновою кислотою можна зберігати і на поличці, але подалі від вікна, опалювальних приладів і вологи, при температурі до +25.
- Продовженню терміну придатності будь-якого косметичного засобу сприяють баночки з темного скла або флакони airless. Як, наприклад, в більшості продукції Ламбре. Ще одна важлива перевага останніх – вакуумний дозатор запобігає потраплянню шкідливих мікроорганізмів всередину.
- Серум з кислою формою аскорбінки особливо схильний до окислення. Тому використовувати його потрібно якомога швидше. Сигналом про те, що термін придатності закінчився, стане темно-жовтий або коричневий колір і зміна запаху. Перевага стабілізованого вітаміну С – термін дії значно довший. Виробник обов'язково повідомляє про термін зберігання в закритому вигляді і після розкриття упаковки (до 12 місяців). Як правило, при щоденному використанні флакона вистачає на 1-2 місяці.
- Одне з головних переваг вітамінної сироватки – ефект можна помітити після першого нанесення. Шкіра виглядає свіжою, сяючою, зволоженою.
- Курс використання – від одного до трьох місяців. Результатом стане рівний свіжий тон обличчя, зменшення пігментації, зморшок, ознак фотостаріння, збільшення пружності, помітний ліфтинг шкіри.