ЛАЗЕРНА ЕПІЛЯЦІЯ

Лазерна епіляція: чи безпечна для здоров'я

Epilaser

Лазерна епіляція є безпечною. Але тільки за умови, що проведена сертифікованим досвідченим фахівцем у косметичному центрі, і при цьому клієнт не має протипоказань до процедури. В інших випадках не все однозначно. Тому жінки, які вперше зважилися на сеанс і вже встигли наслухатися міфів, часто запитують лікарів: чи безпечна лазерна епіляція для здоров'я? Розглянемо можливі варіанти впливу та розвіємо міфи зі спеціалістами мережі студій Epilaser у Києві.

У чому полягає суть лазерної епіляції?

Це видалення небажаної рослинності з шкірних покривів шляхом впливу променя на темний пігмент меланін, що міститься у волосках. На відміну від депіляції, лазер повністю знищує волосяну структуру разом з фолікулом і кровоносними судинами, що його живлять. Таким чином, надалі його ріст не відновлюється.

Сучасна лазерна епіляція в салоні є безпечною, та підійде тим, кому набридло постійно обробляти ділянки тіла та ще й біль терпіти. У косметичних салонах використовують три основні типи лазерних технологій:

 • Олександритовий. Добре справляється з темними волосками. Але абсолютно не підходить для смуглих людей.
 • Неодимовий. Ефективний, але дещо болісний метод. Добре видаляє рослинність у смуглих людей.
 • Діодний. Добре усуває волоски лише темного кольору.
 • ЕЛОС. Багато хто вибирає його через можливість видалити не тільки темне волосся, а й світле.
 • Гібридний 3D. Три довжини хвилі ідеально видаляють будь-який колір волосся, причому відтінок шкіри не має значення.

Обробку лазером провадять на всіх зонах тіла. Важливо, щоб під час сеансу лікар та пацієнт були у спеціальних окулярах. Інакше лазерна епіляція не безпечна для здоров'я очей.

ЛАЗЕРНА ЕПІЛЯЦІЯ
ЛАЗЕРНА ЕПІЛЯЦІЯ
Фото: Epilaser

Переваги та недоліки

Розглядаючи епіляцію з різних сторін, не можна не відзначити його очевидних переваг перед іншими способами депіляції.

 • Безболісність. Невеликого дискомфорту не уникнути, але порівняно з воском, шугарингом та, тим більше, електроепіляцією плюси очевидні. Крім того, сучасні установки оснащені системами охолодження, і навіть при низькому больовому порозі не потрібно знеболювати анестетиком.
 • Довготривалий ефект. Після повного курсу гладкість забезпечена надовго. Але косметологи рекомендують раз на рік, звертатись до косметолога і проводити профілактичну епіляцію, видаляючи поодинокі волосинки, які прокинулись.
 • Відсутність пошкодження епідерми. Максимум – легке подразнення. Жодних набряків, синців та інших наслідків, що залишаються після інших методів епіляції, немає. Навіть опіків, оскільки лазерний промінь впливає на меланін у волоссі і не впливає на навколишні тканини.
 • Мінімальна тривалість процедури (до 1 години під час обробки великої площі). На невеликі ділянки потрібно лише 10-15 хвилин.
 • Миттєвий результат. Вже після однієї-двох епіляцій можна помітити, що кількість волосків зменшилася, а ті, що збереглися - посвітлішали і стали м'якшими.

Недоліків у епіляції мало, а точніше три. Перший – це висока вартість, другий – досить великий перелік протипоказань, а третій – тривала підготовка.

Протипоказання та наслідки їх ігнорування

Саме в них є небезпека для здоров'я. І часто в цьому винний клієнт, який намагається приховати від косметолога обмеження. Якщо візуально можна оцінити поверхню, то всередину не можна заглянути. А перелік патологій, які супроводжуються зовнішніми проявами, є досить широким. Отже, до абсолютних протипоказань відносяться:

 • онкологія будь-якої локалізації;
 • імунодефіцит;
 • цукровий діабет;
 • хронічні системні патології, що супроводжуються стійкими проявами на шкірці.

При захворюванні крові, що супроводжуються порушенням її згортання, або епілепсія, варто розказати лікареві.

Відносними та тимчасовими обмеженнями до проведення епіляції є: гострі інфекційні процеси, загострення хронічних захворювань та алергія, не пов'язана з особливостями проведення процедури.

Саме навмисне приховування будь-яких обмежень може стати причиною не безпечної лазерної епіляції. Так, при діабеті слід уникати найменших травм на шкірі (не обов'язково через лазер), оскільки процеси регенерації тканин у таких людей дуже сповільнені. В результаті можна отримати рану, що довго не гоїться – відкриті вхідні ворота для інфекції. А оскільки у людей, які хворіють на діабет часто ще й імунітет не в кращому стані, то після інфікування багато хто з них опиняється у відділенні гнійної хірургії. Те саме можна сказати і про осіб, які страждають на імунодефіцитні хвороби.

При епілепсії можна спровокувати ще один напад. Про пацієнтів із психічними відхиленнями та в неадекватному стані краще не згадувати. Як мінімум вони можуть просто зняти захисні окуляри, про максимум не хочеться думати. І таких прикладів щодо негативних наслідків для здоров'я – дуже багато.

Тому рекомендується дотримуватись правил і рекомендацій, а також звертатися до спеціалізованих центрів лазерної епіляції з гарною репутацією.

Теги:

ПРОКОМЕНТУЙТЕ