Парковка біля будинку у Києві

Киян змусять платити за паркування біля свого будинку до 35 грн/год

Shutterstock

Оплата за утримання прибудинкової території не рахується

Столична влада планує зробити платним паркування автомобілів біля власного будинку. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на УНІАН.

У Києві чутки про платні парковки біля прибудинкових територій ходять вже кілька днів. Цю інформацію підтвердив начальник інспекції з паркування КМДА Дмитро Рахматуллін.

За його словами, така плата є "абсолютно обґрунтованою", оскільки за його словами "ніде немає розрахунків, що людина повинна паркуватися під своїм житлом".

Чиновник зазначив, що земля біля більшості будинків належить місту, хоча люди й платять за обслуговування прибудинкової території.

"Звичка скрізь паркуватися безкоштовно залишилася, хоча всі ми знаємо, що нічого безкоштовного не існує і кожен квадратний метр столичної землі коштує шалених грошей. Тим більше що сьогодні в більшості таких дворів особливо в центральній частині міста паркуються не тільки жителі, а й працівники сусідніх офісів", - заявив Рахматуллін.

Гроші, які кияни сплачують за утримання прибудинкової території йдуть лише на прибирання і ніяк не стосуються паркування, зазначили у міській владі.

Чиновники вважають, що платна парковка допоможе досягти справедливості. Адже на всіх мешканців будинку паркомісць все одно не вистачає і декому доводиться користуватися платними паркінгами.

Нововведення не будуть стосуватися мешканців ОСББ, адже у таких будинках земля оформлена у власність.

Скільки доведеться платити за парковку біля свого будинку:

  • у будні паркування в центрі міста - в 35 грн / год;
  • у будні паркування в прицентровій зоні - 25 грн / год;
  • у будні паркування в спальних районах - 5 грн / год.
  • Вночі та у вихідні парковка буде безкоштовною.

Нагадаємо, нещодавно У Києві водій сміттєвоза у оригінальний спосіб покарав власника легкового автомобіля, який неправильно припаркувався. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ