"Північний потік-2"

Як Україна може позбавити РФ монопольного становища в Європі щодо постачання енергоносіїв – Іщенко

Україна має долучатися до альтернативних "Північному потоку-2" енергетичних проектів

Про таке заявила в ефірі "5 каналу" заступник директора Інституту світової політики Наталія Іщенко.

Експерт сказала, що справді на сьогодні "Північний потік-2" має всі шанси бути реалізованим, а тому Україна має виробити свою стратегію щодо цього: "США в Європі спираються на своїх союзників, таких як Польща і Хорватія. Польща вже створила такий хаб скрапленого газу, а Хорватія починає його будувати. Буквально вчора Хорватія запропонувала Україні долучитися до будівництва терміналу на острові Кирк. І якщо Україна справді хоче позбавити Росію монопольного становища в Європі щодо постачання енергоносіїв, то так, треба якомога більше долучатися до альтернативних енергетичних проектів і співпрацювати з країнами, які їх реалізовують".

Детальніше дивіться в інтерв'ю:

Як інформував 5.UA, 27 березня стало відомо, що Німеччина дала дозвіл на будівництво скандального "Північного потоку-2". Офіційний Берлін наполегливо називає цей проект "винятково комерційним". При цьому більшість країн ЄС, Україна, США, Канада, Єврокомісія та Європарламент не вважають "Північний потік" суто економічним проектом.

"Мантра про "виняткову комерційність", очевидно, не знімає ризиків цього проекту для енергетичної та національної безпеки Європи", – зауважили у прес-службі НАК "Нафтогазу". При цьому український Президент Петро Порошенко висловився однозначно і назвав прихильників "Північного потоку-2" союзниками Кремля в гібридній війні.

Довідка: проект "Північний потік-2" має постачати газ із родовищ на півночі РФ безпосередньо до Німеччини дном Балтійського моря, оминаючи традиційні транзитні маршрути через Україну і Словаччину. Проект має розширити здатності вже збудованого першого "Північного потоку". Компанія Nord Stream-2 AG ("Північний потік-2"), що опікується плануванням будівництва, належить російському "Газпрому" на 100% через його філію в Нідерландах.