Реклама афіша
Реклама афіша 5 канал

Жартівлива опера "Дзвіночок": у Києві презентують італійський твір Гаетано Доніцетті

Композитор зміг написати комедійний твір за тиждень

Комічна опера Гаетано Доніцетті "Дзвіночок" відтворює атмосферу старовинного італійського подвір’я, наповненого веселою, легкою музикою. Глядачі розміщуються за столиками, а перед ними розігрується динамічне і кумедне дійство із дотепними жартами і несподіваними перевтіленнями, крізь які проглядатимуться навіть філософські сенси.

Невеликий, але уславлений музичними, особливо вокальними, партіями твір Гаетано Доніцетті написав за власним лібрето. Він з легкістю писав вірші, додавав до них діалоги у прозі, а вже музика лилася наче шампанське: шипуча, іскриста, грайлива, з несподіваними жартівливими знахідками та чарівними мелодіями. Виконуючи обіцянку, яку маестро дав співакам, котрі замовили йому цей твір, "Дзвіночок" був написаний за тиждень!

Реклама афіша
Реклама афіша
Реклама афіша
Реклама афіша
Реклама афіша
Реклама афіша

Прем’єра відбулася в Італії, в Театрі Нуово (Teatro Nuovo) ввечері 1 червня 1836 року в присутності численної публіки. Твір одразу назвали "маленьким дивом комедійності, витонченості і веселого, грайливого натхнення".

Композитор визначив простий ряд персонажів: дон Аннібале Пістаккьо – аптекар; Серафіна – його дружина; мадам Роза – мати Серафіни; Енріко – племінник, закоханий у Серафіну, Спірідіоне – слуга дона Аннібале.

Сюжет побудований на хитрощах жартівника Енріко. Молодий племінник намагається перешкодити аптекарю і його юній дружині Серафині в їхню першу шлюбну ніч. Він невтомно, всю ніч дзвонить у дзвіночок в аптеку, прохаючи ліки від вигаданих хвороб. Щоразу Енріко з’являється у різних образах: то він француз, в якого прихопив живіт, або тенор, що втратив голос, то старий, в якого захворіла (на всі хвороби відразу) його дружина і він благає її вилікувати, промовляючи всілякі веселі нісенітниці. Працюючи над лібрето, Гаетано Доніцетті і сам сміявся – над текстом і над музикою, яка ніби "скаче" в ритмі веселих віршів. Добрий настрій, що супроводжував автора, неодмінно має передатися і глядачам вистави "Дзвіночок" на малій сцені Національної оперети.

Попередній матеріал
Ефективність групи Allseeds конвертувалася в довіру та капіталізацію
Наступний матеріал
Паспорти Угорщини отримали понад 300 посадовців із Закарпаття – "Миротворець"
Loading...