Міжнародний фестиваль балету
Міжнародний фестиваль балету 5 канал

В Національній опері України на жовтень заявлені дві грандіозні події

  Читайте по-русски
  Виступатимуть зірки світового та українського балету

  У жовтневій афіші Національної опери України окрім цікавого та різноманітного поточного репертуару, що традиційно складається з кращих зразків світової та української класики заявлені дві грандіозні події. Це – довгоочікувана прем’єра опери "Казки Гофмана" Жака Оффенбаха (концертне виконання) та Міжнародний фестиваль Ballet UA за участі найяскравіших зірок світового та українського балету.

  21-23 жовтня – Міжнародний фестиваль Ballet UA

  Протягом трьох фестивальних днів глядачі побачать на сцені Національної опери України виступи найяскравіших зірок світового та українського балету і молодих танцівників. Це буде грандіозне свято для шанувальників мистецтва танцю, яке об’єднає на одній сцені артистів з різних країн світу - Німеччини, Франції, Великобританії, Литви, а також семи українських театрів.

  Крім того, фестиваль Ballet UA стане відкритим творчим майданчиком без жанрових обмежень для яскравих, талановитих вітчизняних і зарубіжних артистів та хореографів.

  В рамках фестивалю вперше відбудеться нагородження Премією "Stars. Ballet UA", яку заснувала Гільдія АРТ. Цією Премією будуть відзначені найвищі особисті досягнення вітчизняних танцівників за минулий сезон в номінаціях: найкращі соліст, солістка, дует, приз глядацьких симпатій. Претендентів на премію висували українські театри.

  Кульмінацією фестивалю Ballet UA стане Гала-концерт зірок світового балету, де разом з guest stars виступатимуть і лауреати премії "Stars. Ballet UA".

  Програма фестивалю:

  21 жовтня

  • Урочисте відкриття фестивалю Ballet UA
  • Премєра балету "Широко заплющені очі" (постановник – Віктор Іщук)
  • Другий акт балету "Данте" (постановник – Ярослав Іваненко)

  22 жовтня

  • Конференція "Еволюція балету в Україні" (день)
  • Відкритий урок-репетиція для дітей із сімей постраждалих внаслідок військового конфлікту на Донбасі (день)
  • Виступи кращих танцівників театрів України (вечір)
  • Оголошення і нагородження лауреатів Премії "Stars. Ballet UA" (вечір)

  23 жовтня

  • Гала-концерт міжнародних запрошених гостей і лауреатів Премії "Stars. Ballet UA"
  • Урочисте закриття фестивалю

  Запрошені гості.

  Учасники фестивалю.

  Художній керівник фестивалю, голова журі – народна артистка України, художній керівник балетної трупи Національної опери України ім.Т. Г. Шевченка Олена Філіп’єва.

  29 жовтня – прем’єра опери Жака Оффенбаха "Казки Гофмана" (концертне виконання)

  Майже через століття "Казки Гофмана" повертаються на сцену Національної опери України!

  Ця опера ставилася на сцені театру на початку XX століття – вперше у сезон 1908–1909 рр., потіму 1913 році та 1927-му.

  За сюжетом, головний герой опери – Гофман, романтичний митець, який шукає здійснення своєї мрії про ідеальне кохання в абсолютно різних жінках. Тут дуже багато містики, цікавих і казкових подій. Звучатиме вона мовою оригіналу – французькою.

  "Казки Гофмана" мають доволі заплутану історію, оповиту таємницями і загадковими подіями.

  "В оригіналі це зингшпіль, де поєднуються спів і діалоги, але після смерті автора матеріал доповнювався та переписувався Ернестом Гіро та іншими композиторами. Там з’явилися музичні речитативи і навряд чи вони належать Оффенбаху – розповідає диригент-постановник Микола Дядюра. - У різних версіях цієї опери дуже часто змінюють місцями акти, а фінал – це взагалі величезна загадка. Він усюди різний. Ось навіть у сучасному клавірі, котрим я зараз користуюся, є два альтернативних завершення: одне зовсім коротеньке, а друге – більш ліричне, з епілогом…"

  29 жовтня прем’єра відбудеться у концертному варіанті, але згодом вистава буде "одягнута" у костюми та декорації.

  Режисер-постановник – Тоні Палмер (відомий британський режисер).

  Диригент-постановник – Микола Дядюра.

  Художник-постановник – Марія Левитська.

  Хормейстер-постановник – Богдан Пліш.

  В виконавському складі заявлені: Валентин Дитюк, Дмитро Іванченко, Тарас Штонда, Сергій Магера, Лілія Гревцова, Сусанна Чахоян, Анжеліна Швачка, Ксенія Бахрітдінова-Кравчук та ін.

  Важливо! Квитки надходять у продаж поступово – за два тижні до заявленої дати вистави чи концерта. Національна опера України, насамперед, турбується про своїх шанувальників, тому і ввела ці невеличкі обмеження в часі придбання квитків. І це виключно для того, щоб глядачі не мали проблем з переносами вистав, або поверненням квитків. Ми всі живемо в карантинному просторі і ситуація з переходом з однієї карантинної зони в іншу, на превеликий жаль, непердбачувана.

  В репертуарі театру можливі зміни – слідкуйте за афішею.

  Відповідно до діючих карантинних вимог поки незмінними залишаються - обов‘язкове дотримання глядачами маскового режиму та соціальної дистанції, а заходячи до театру необхідно пройти температурний скринінг.

  Національна опера України завжди рада своїм глядачам!

  Попередній матеріал
  У передмісті Києва невідомий у камуфляжі стріляв у родину, яка саме сідала в авто
  Наступний матеріал
  МВФ погіршив прогноз зростання економіки України у 2021 році
  Теги:
  Loading...