Перевірка зору
Перевірка зору CheckEye

Українська Діабетична Федерація та ІТ-стартап CheckEye презентують нову діагностичну технологію на Всесвітньому Діабетичному Конгресі у Португалії

Читайте по-русски
Проблема поширення цукрового діабету є надзвичайно актуальною для України

На Всесвітньому Діабетичному Конгресі, який відбудеться 5-8 грудня 2022 року у Лісабоні (Португалія) Українська Діабетична Федерація у партнерстві з українським ІТ-стартапом CheckEye презентує нову діагностичну технологію з використанням штучного інтелекту. Захід проводиться Міжнародною Діабетичною Федерацією (МДФ), яка поєднує 230 діабетичних організацій зі 130 країн світу, і є головним світовим майданчиком, присвяченим актуальним проблемам лікування цукрового діабету.

Діагностика зору
Діагностика зоруCheckEye

CheckEye – це український ІТ-стартап, який використовує можливості штучного інтелекту для визначення діабетичної ретинопатії на ранніх стадіях за допомогою фотографічних зображень очного дна. Фотографії можуть бути зроблені будь-де – від магазинів оптики до аптек – немедичним персоналом для подальшого завантаження в систему для діагностики.

Діабетична ретинопатія – захворювання, що є основною причиною втрати зору та одним із найпоширеніших ускладнень, що виникає практично у 90% пацієнтів, хворих на цукровий діабет. Завчасна діагностика допоможе мінімізувати кількість випадків захворювання та зберегти зір у людей з діабетом.

Проблема поширення діабету є надзвичайно актуальною для України. За останніми даними МОЗ, в 1,5 млн українців офіційно діагностовано наявність цукрового діабету. Але реальна кількість набагато вища – згідно з даними МДФ, кожен другий хворий на цукровий діабет не здогадується про свій діагноз. Таким чином, за даними діабетичного атласу України, сьогодні в Україні близько 2,3 млн хворих на діабет.

Проблема поширення захворювання очікувано набуде пандемічного характеру з підвищенням рівня стресу на фоні розгортання повномасштабних воєнних дій на території держави. Нерегулярне проходження необхідних скринінгів, відсутність належного медичного догляду та лікування призведе до поширення випадків втрати зору через діабетичну ретинопатію.

За даними Американської асоціації ветеранів, серед людей, які пройшли війну, поширеність діабету втричі вища, ніж зазвичай. При екстраполяції статистики на українське суспільство важко уявити масштаби поширення хвороби серед населення та її наслідки.

Інноваційне рішення від CheckEye спрямоване на спрощення процесу діагностики діабетичної ретинопатії як для лікаря, так і для пацієнта, при одночасному досягненні високого рівня точності результатів. Технологія CheckEye базується на стандартах якості Британської програми скринінгу діабетичної ретинопатії, де основні показники становлять 80% точності діагностування захворювання та 95% точності визначення стадії, із періодом очікування у шість тижнів. Згідно з результатами обстеження перших 200 пацієнтів, точність діагнозу за допомогою штучного інтелекту CheckEye становлять 92% та 82% відповідно, а час очікування – 1 годину.

Діагностика зору
Діагностика зоруCheckEye

Загалом, CheckEye у співпраці з партнерами планує провести безплатний масовий скринінг із залученням ШІ для понад 20 000 пацієнтів у населених пунктах не менше 3 областей України.

Попередній матеріал
росія має припинити своє існування у нинішніх кордонах, вона небезпечна для інших держав – Данілов
Наступний матеріал
ТОП 5 сайтів для пошуку роботи в IT-сфері
Теги:
Loading...