Прифронтовий Маріуполь відсвяткував річницю визволення від бойовиків

  У Маріуполі (Донецька обл.) відбулися святкування з нагоди другої річниці визволення міста. З робочим візитом Маріуполь відвідав міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков

  "Можу сказати, через два роки, що дії, в тому числі промислових підприємств, створили дієву модель, при якій місто залишилося в нормальному стані, — заявив міністр. — Для нас важливо, щоб Маріуполь розвивався як мирне місто, швидко прогресуюче, тому що Маріуполь — дуже цінна і важлива частина України".

  Нагадаємо, 13 червня 2014 року Маріуполь після кількох місяців окупації зміг нарешті зітхнути з полегшенням: вранці українськими військовими була проведена успішна операція по зачистці міста від терористичної банди. Вона стала знаковою подією не тільки для жителів міста, а й для всієї України.

  Сформовані з числа працівників підприємств (співробітники найбільших комбінатів Маріуполя — ММК імені Ілліча та "Азовсталі") добровільні народні дружини допомагали силовикам підтримувати громадський порядок в Маріуполі — патрулювали найбільш небезпечні райони міста, а також брали участь в розборі барикад, що залишилися після зіткнень. У найважчий час патрулювати півмільйонний місто виходили до 30 тисяч чоловік.

  Міський голова Маріуполя Вадим Бойченко зазначає, що жителі міста з перших днів конфлікту проявили мужність і непохитність.

  "Не можу не відзначити роль співробітників наших промислових гігантів — ММК ім. Ілліча і "Азовсталі" — в наведенні порядку в місті. Забуте поняття "добровільна народна дружина" знову стало актуальним. Сталевари, прокатники, представники інших мирних металургійних професій підставили плече рідному місту і допомогли захистити його в годину біди".

  Раніше, роль маріупольських металургів в захисті міста від озброєних бойовиків відзначав посол США в Україні Джеффрі Пайєтт під час свого недавнього візиту до Маріуполя. "Метінвест — приклад надзвичайної стійкості українського народу", — завив 28 квітня американський дипломат.

  Попередній матеріал
  Україна наполягає, щоб ОБСЄ називала порушників перемир'я на Донбасі
  Наступний матеріал
  У Франції відкрилася наймасштабніша міжнародна виставка озброєнь

  Штаб АТО: Бойовики атакують Маріупольський напрямок – з артилерії і мінометів обстріляли Красногорівку та Мар'їнку

  Як Маріуполь готується зустріти рок-гурт "Океан Ельзи"

  Ситуація на маріупольському напрямку залишається напруженою

  Російські найманці обстріляли українських військових на Маріупольському напрямку