Національна опера України
Національна опера України Національна опера України

Прем'єра балету "Данте" на сцені Національної опери України: що ще чекає на глядачів під час 153-го театрального сезону

  Читайте по-русски
  Квитки надходять у продаж за тиждень-два до заявленої дати вистави

  В балетному репертуарі: творча візитівка Києва – балет "За двома зайцями" Ю.Шевченка (5 червня), "Ромео і Джульєтта" С. Прокоф’єва – балет у постановці Анатолія Шикери удостоєний медалі ЮНЕСКО (8 червня), перлина світової класики – "Лебедине озеро" П.Чайковського у постановці Валерія Ковтуна за участі Анастасії Шевченко, Дениса Недака, Яна Вані та ін. (10 червня), романтичний "Корсар" А. Адана за участі Станіслава Ольшанського в титульній партії (12 червня), комічний балет "Весілля Фігаро" В.-А.Моцарта (15 червня), неймовірно ніжна та трагічна "Лісова пісня" М.Скорульського (17 червня), витончена "Жізель" А. Адана (20 червня).

  25 та 27 червня – довгоочікувана прем’єра балету "Данте", який до 700-річчя з дня смерті великого поета поставив киянин, випускник Київського державного хореографічного училища, а нині – художній керівник балету та головний хореограф Theatre Kiel (Німеччина) Ярослав Іваненко.

  "Я орієнтуюся на дві його книги. "Нове життя" – найперший, дивовижний за красою і такий "земний" збірник Данте – вишукані сонети та трохи прози. Тут вперше ми чуємо ім'я коханої – Беатріче. Та "Божественна комедія" – вершинне його творіння, визнаний шедевр поетичного мистецтва, і, водночас, енциклопедія з ботаніки, астрономії, суспільної історії. Сам Данте писав, що створив цей глибокий філософський і містичний твір аби "врятувати людей від ганебного стану і провести їх до щастя". На основі двох цих творів я хочу побудувати балет про життя самого Данте Аліґ'єрі" – розповів хореограф–постановник.

  Також на глядачів очікують три оперно-балетні вечори, що складаються з двох одноактних вистав:

  • 22 червня – опера М.Римського-Корсакова "Моцарт і Сальєрі" за участі Валентина Дитюка (Моцарт) і Андрія Маслакова (Сальєрі) та балет "Кармен-сюїта" з Катериною Кухар, Олександром Стояновим, Дмитром Чеботарем та ін.
  • 26 червня – опера "Джанні Скіккі" Дж.Пуччіні за участі Ігоря Євдокименко, Лілії Гревцової, Алли Позняк, Валентина Дитюка та ін. і балет "Кармен-сюїта" (Жорж Бізе – Родіон Щедрін) з Христиною Шишпор, Сергієм Кривоконем та Олексієм Тютюнником в головних ролях.
  • 29 червня – опера "Служниця-пані" Перголезі (виконавці головних партій – Сусанна Чахоян, Андрій Маслаков, Сергій Якубов) та балет "Шехеразада" за участі Олени Карандєєвої, Олексія Потьомкіна, Сергія Литвиненка та ін.

  На шанувальників опери очікує не менш цікавий репертуар:

  • 6 червня – опера "Фауст" Ш.Гуно (у постановці Маріо Корраді)
  • 9 червня – опера Дж.Пуччіні "Богема" (режисер-постановник – Італо Нунціата, диригент–постановник – Микола Дядюра, художник–постановник – Марія Левитська, хормейстер-постановник – Богдан Пліш).
  • 11 червня – опера "Ріголетто" Дж.Верді за участі Олександра Мельничука, Дмитра Кузьміна, Ольги Нагорної, Тетяни Пімінової, Тараса Штонди, Сергія Магери та ін.
  • 13 червня – "Севільський цирульник" Дж.Россіні у постановці Анатолія Солов’яненка. В головних ролях: Ігор Євдокименко (Фігаро), Ольга Фомічова (Розіна), Анатолій Погребний (Альмавіва), Андрій Маслаков (Бартоло), Анжеліна Швачка (Берта) та ін. Диригент – Алла Кульбаба.
  • 16 червня – для дітей, юнацтва та поціновувачів української опери "Наталка Полтавка" Миколи Лисенка. В титульній партії – Наталія Николаїшин.
  • 18 червня – опера Ж.Бізе "Кармен" за мотивами однойменної новели Проспера Меріме.
  • 19 червня – "Євгеній Онєгін" П.Чайковського (режисер-постановник – легендарна Ірина Молостова).
  • 23 червня – "Любовний напій" Г.Доніцетті у виконанні Ольги Фомічової (Адіна), Анатолія Погребного (Неморіно), Олександра Бойко (Белькоре), Тараса Штонди в незвичній для нього ролі кумедного пройдисвіта Дулькамаре, Світлани Годлевської (Джанетта).
  • 24 червня – японська трагедія "Мадам Баттерфлай" (Чіо-Чіо-Сан) Дж.Пуччіні.
  • 30 червня – одна з кращих опер Дж.Верді "Набукко".

  Завершальним акордом сезону стануть:

  • 1 липня – балет "Дама з камеліями" (постановка Аніко Рехвіашвілі). В головних ролях: Анастасія Шевченко (Марі Дюплессі), Станіслав Ольшанський (Александр, молодий письменник), Юлія Москаленко (Кларісс) та ін.
  • 2 липня – опера "Флорія Тоска" Дж.Пуччини за участі однієї з кращих у світі лірико–драматичних сопрано Людмили Монастирської (Флорія Тоска), улюбленця публіки Валентина Дитюка (Маріо Каварадоссі, художник), володаря оксамитового баритона Олександра Мельничука (Скарпіа) та ін.
  • 3 та 4 липня – Гала-концерти з нагоди завершення 153-го театрального сезону за участі провідних майстрів сцени.

  Важливо! Квитки надходять у продаж поступово – за тиждень-два до заявленої дати вистави. Національна опера України, насамперед, турбується про своїх шанувальників, тому і ввела ці невеличкі обмеження в часі придбання квитків. І це виключно для того, щоб глядачі не мали проблем із перенесенням вистав або поверненням квитків. Ми всі живемо в карантинному просторі і ситуація з переходом з однієї карантинної зони в іншу, на превеликий жаль, непередбачувана.

  В репертуарі театру можливі зміни – слідкуйте за афішею https://opera.com.ua/afisha.

  Розміщення глядачів у залі здійснюється відповідно до діючих карантинних вимог.

  Також незмінними залишаються: обов'язкове дотримання глядачами маскового режиму та соціальної дистанції, а заходячи до театру необхідно пройти температурний скринінг.

  А от квіти для улюблених артистів дозволили! Можна приносити і дарувати, як в старі, спокійні, добрі часи!

  Національна опера України завжди рада своїм глядачам!

  Попередній матеріал
  "Викрала пів кілограма кокаїну": в Одесі затримали "підприємливу" поліцейську
  Наступний матеріал
  Хорватія спростила правила в'їзду для українців
  Теги:
  Loading...