Афіша фестивалю

Передноворічна сцена Національної філармонії: анонс грудневих концертів

На завершення ркоу у філармонії прозвучать твори італійського класика ХХ століття Отторіно Респігі, норвежця Едварда Гріга і "батька симфонії" Йозефа Гайдна

14 грудня

На сцені Колонного залу філармонії виступить Анатолій Кочерга. У виконанні легендарного українського баса у супроводі філармонічного симфонічного оркестру під орудою диригента Віталія Протасова за участю солістки Національної опери України Алли Родіної (сопрано) прозвучить Симфонія №14 Дмитра Шостаковича.

Афіша фестивалю

Анатолій Кочерга − один із найбільш запрошуваних на Заході співаків з України. В Україні це ім’я є знаковим для меломанів покоління 70-80-х, які пам’ятають його на сцені Київського оперного театру, ще коли там співали Анатолій Солов’яненко і Євгенія Мірошниченко. Останні роки Кочерга більше виступає за кордоном, водночас, в Україні дає концерти, на жаль, не часто. Один з останніх його виступів у філармонії відбувся 2011 року за ініціативи фестивалю "Сходи до неба".

У програмі концерту, крім Чотирнадцятої симфонії Шостаковича, прозвучить його ж музика до трагедії "Гамлет", а також Симфонія №14 Моцарта, написана композитором у 15-річному віці.

16 грудня

Афіша фестивалю

З Україною італійського диригента Ніколу Джуліані пов’язують роки співпраці. В середині 90-х він був запрошеним диригентом Одеського оперного театру, з яким поставив "Мадам Баттерфляй", "Тоску" і "Богему" Джаккомо Пуччіні. Співпрацював й з українськими симфонічними оркестрами. З оркестром і хором Національної радіокомпанії свого часу записав "Данте-симфонію" Ференца Ліста і Messa di Gloria Вінченцо Белліні, Реквієм Джузеппе Верді і Дев’яту симфонію Людвіга ван Бетховена, Carmina Burana Карла Орфа і Другу симфонію Густава Малера, а із Національним симфонічним — сюїту "Жар-птиця" Ігоря Стравінського і "Псалом" Альдо Фінці.

Цього разу маестро виступить з тим же Національним симфонічним оркестром. Програма цілком новорічна: "Жар-птиця" Стравінського, "Лебедине озеро" Чайковського і вальси, марші, польки, увертюри "короля вальсів" Йоганна Штрауса.

19 грудня

Афіша фестивалю

"Свято народної музики" – так називається концерт, який традиційно проходить у філармонії до Дня Святого Миколая. Започаткований Миколою Різолем, легендарним українським баяністом, педагогом, композитором, засновником і багаторічним художнім керівником Квартету баяністів Національної філармонії, цей захід зазвичай нагадує своєрідне народне гуляння – у форматі філармонічного концерту. На сцені ціле гроно музичних колективів, солістів, які змінюють одне одного швидше, ніж публіка встигає зорієнтуватися хто є хто, еклектика стилів (від класики до фольклору) і сценічних убрань. Так і виглядає справжнє свято.

22 грудня

Афіша фестивалю

У концерті до 160-річчя від дня народження Джакомо Пуччіні прозвучать знамениті арії і дуети з опер "Богема", "Тоска", "Турандот", "Манон Лєско", "Джанні Скікі", "Мадам Баттерфляй". Виконавці, Катерина Стращенко (сопрано), Микола Шуляк (тенор), Анатолій Юрченко (баритон) у супроводі Національного президентського оркестру під орудою Василя Василенка зроблять усе для того, або любителі бельканто у філармонічній залі відчули себе як в Оперному театрі.

25 грудня

Цього дня Національний академічний духовий оркестр України і креативний диригент Олексій Вікулов запрошують разом відсвяткувати "Різдво у стилі JAZZ". Прозвучать знамениті джазові стандарти – хіти Гленна Міллера, Джорджа Гершвіна, Джона Леннона, Чіка Корії, Джо Завінула, Дюка Елінгтона та багатьох інших. Солістка концерту – обдарована, екстравагантна, неповторна Ольга Діброва, яка стане для вас справжнім відкриттям.

29 грудня

Афіша фестивалю

Київський камерний оркестр під орудою Наталії Пономарчук підготував чудову концертну програму. Прозвучать твори італійського класика ХХ століття Отторіно Респігі, норвежця Едварда Гріга і "батька симфонії" Йозефа Гайдна.  

Сюїта №3 "Античні танці і арії" Респігі входить до циклу трьох оркестрових сюїт, створених композитором за мотивами оригінальних середньовічних творів для лютні.

Сюїту "Із часів Хольберга" для струнного оркестру Едвард Гріг написав з нагоди відзначення 200-річного ювілею видатного норвезького письменника Людвіга Хольберга. Створена у старовинному стилі, композиція відтворює дух Хольберга.  

Знаменита симфонія №45 Йозефа Гайдна більше відома під назвою "Прощальна". Твір особливий тим, що у фіналі музиканти запалюють свічки, після чого один за одним припиняють грати, гасять свічі й залишають сцену. Симфонію дограють лише два скрипалі, які після завершення музики йдуть слідом за іншими. Виконання цієї симфонії стане своєрідним символом прощання з роком, що минає.

Квитки продаються у касі філармонії – (044) 278-16-97,

в театральних касах м.Києва та онлайн: Filarmonia.com.ua

Попередній матеріал
Науковці встановили, як булінг впливає на мозок дитини
Наступний матеріал
Чемпіонат світу з фехтування серед військових: українці вибороли перші медалі
Теги:
Loading...