Афіша фестивалю

Португальське фаду, акорди з Гонконгу та капела бандуристів: найцікавіші концерти жовтня у Національної філармонії

Серед артистів знаний у світі Базельський чоловічий хор, ансамбль "Хорея козацька" і відомий дует у складі Юрія Шутко (флейта) і Юрія Кота (фортепіано)

10 жовтня

Національна філармонія України очікує гостей з Португалії. Троє гітаристів-віртуозів, Рікардо Мартінш, Клаудіо Соуза, Луїш Тріндаде, подарують киянам вечір португальського фаду і створять справжню атмосферу сонячного Лісабону.  

Фаду – національна музика Португалії, своєрідний символ цієї країни. Традиційно виконується сольно, чоловіком чи жінкою, у супроводі двох гітар, класичної і португальської (має грушеподібний корпус і здвоєні струни). Кажуть, секрет фаду передає слово saudade, що означає тугу, сум, біль, самотність, але печаль ця чиста і світла, сповнена віри та надії. За однією з версій фаду з’явилося в середовищі португальських моряків, які століттями ходили в море, залишаючи в болісному очікуванні своїх дружин. Ось це почуття, яке жінка переживає при розлуці з коханим, усвідомлюючи неминучість цієї розлуки, розуміючи, що чоловік може не повернутися ніколи, але водночас продовжуючи вірити і надіятись, це і є saudade.

12 жовтня

Афіша фестивалю

Солістку цього концерту, піаністку із Гонконгу, київські меломани добре пам’ятають із Конкурсу Володимира Горовиця 2003 року.

Рейчел Чунг тоді отримала першу премію та золоту медаль і була відзначена низкою спеціальних нагород: за видатне виконання твору з оркестром, за найкраще виконання п’єси романтичного репертуару і спеціальний приз як наймолодша учасниця конкурсу. Одинадцятирічна китаянка стала справжнім відкриттям конкурсу, критики одноголосно виражали своє захоплення грою юної піаністки, відзначаючи далеко "не дитячу" гру, порівнюючи доволі зрілий стиль її музичної виразності із музичною артикуляцією Ґлена Ґульда.

Цьогорічне повернення Речел до Києва (востаннє вона виступала тут 2006 року на фестивалі "Віртуози планети") ознаменує усіма улюблений класичний шлягер, Другий концерт Сергія Рахманінова, який прозвучить у супроводі Академічного симфонічного оркестру Національної філармонії. Диригент – Віталій Протасов.

14 жовтня

Афіша фестивалю

Ансамбль "Хорея козацька" подарує киянам вечір патріотичної пісні у Національній філармонії.

"У мене все життя проходить під акомпанемент революцій, бунтів і повстань", – каже Тарас Компаніченко, лідер гурту "Хорея козацька". Він давав десятки концертів і під час Революції на граніті в 1990-і, і у період Помаранчевої революції 2004-го, ризикував життям під час Революції гідності 2013-2014 років. Компаніченко відомий як виконавець на лірі, кобзі й "старосвітській" бандурі. Музикант досліджує і популяризує українську пісенну традицію від найдавніших часів, є знавцем поезії доби визвольних змагань.

Створений Компаніченком 2005 року ансамбль давньої музики "Хорея козацька" має в своєму репертуарі маловідомі українські пісні, канти, віднайдені в архівах, у рукописних та друкованих збірниках. Принципово інакшою, ніж колись навчали у "гуртках художньої самодіяльності", є й манера виконання: замість театральної патетики на грані комічного – тут "автентика серця".

Концерт відбудеться за підтримки ГО "Країна мрій" під патронатом Олега Скрипки. У програмі "Вже воскресла Україна" прозвучать пісні кількох українських революцій.

16 жовтня

Афіша фестивалю

Національний духовий оркестр України та Академічний камерний хор "Хрещатик" представляють в Національній філармонії програму із творів Ігоря Стравінського.

Вечір стане вшануванням імені видатного композитора, 175 років від дня народження якого виповнюється цього року. За диригентським пультом – Володимир Рунчак, який є не лише диригентом, але й композитором.

"Винятковий професіоналізм Стравінського, новаторство в гармонії, стилях, ритмі, оркестровці полонили мене ще з часів навчання в консерваторії. – розповідає Рунчак. – Його гумор і серйозність, мистецька чесність та неймовірна працездатність, величезна кількість творів написаних для музичного театру, різних оркестрових складів, хорів, ансамблів та інструментів solo є й зараз для мене мірою в оцінці результатів творчої діяльності композитора. Складаючи програму цього концерту, ми намагались поєднати всі ці характерні складові композитора і представити видатного майстра з різних сторін його творчої діяльності. В концерті прозвучить також прем’єра мого твору "Портрет Ігоря Стравінського", як знак шани та поваги до великого Майстра".

19 жовтня

Афіша фестивалю

Знаний у світі Базельський чоловічий хор цього року відзначає свій 10-річний ювілей.

Україні випала честь бути серед тих країн, де цей колектив представить свою ювілейну програму, абсолютно унікальну у всіх відношеннях. Прозвучать зовсім невідомі українському слухачеві кантати Йоганнеса Брамса ("Рінальдо") і Макса Бруха ("Леонід"), практично не знана у нас Хорова балада "Щастя Еденхаля" Роберта Шумана, а також світовою прем’єрою стане виконання церковно-слов’янського гімну Божій Матері "Богородичен" сучасного швейцарського композитора Давіда Росселя.

Хор складається із 35 співаків віком від 20 до 35 років. За десять років колектив став переможцем численних міжнародних конкурсів, зокрема отримав Гран-Прі на Міжнародному хоровому фестивалі у Кракові, успішно виступив на багатьох європейських фестивалях.

В Україні швейцарський хор виступить не вперше. 2012 року давав концерт у Києві разом з дитячим хором "Щедрик". Теперішній концерт стане продовженням колись розпочатого діалогу.

20 жовтня

Афіша фестивалю

Від моменту заснування у 1943 році The USAFE Band дали понад 20 000 концертів, відвідуючи близько 400 країн на рік. Оркестр знаменитий виступами для монархів і керівників держав.

З нагоди Дня захисника України у жовтні 2018 року пройде тур The USAFE Band оркестру військово-повітряних сил США в Європі – I Sustain the Wings. Виступи у Львові, Житомирі та Києві присвячені плідній співпраці України і США в сферах військової та культурної дипломатії.

Концертна програма в Національній філармонії України віддає честь засновнику оркестру Глену Міллеру, автору яскравих джазових композицій, які увійшли у світову музичну скарбницю. Glenn Miller Show. The Moonlight Serenade 20 жовтня в Києві стане продовженням серїї заходів дипломатичної місії музичних послів США в Україні та презентує спільний проект The USAFE Band з Київським камерним оркестром.

21 жовтня

Афіша фестивалю

У Національній філармонії України виступить відомий дует у складі Юрія Шутко (флейта) і Юрія Кота (фортепіано).

Прозвучать твори західноєвропейських класиків, які в ХІХ столітті виконувались не лише у престижних концертних залах, але й у салонах придворної знаті. Серед них – cоната Бетховена для скрипки і фортепіано № 5, відома під назвою "Весняна" (переклад Юрія Шутка для флейти і фортепіано), Інтродукція та варіації для флейти та фортепіано на тему пісні "Зів’ялі квіти" з вокального циклу "Прекрасна мірошниця" Шуберта, соната Франка та соната для флейти та фортепіано до-мажор Доніцетті.

23 жовтня

Афіша фестивалю

Українська капела бандуристів ім. Т. Г. Шевченка із Детройта в цьому відзначає свій 100-річний ювілей.

Свою історію капела веде від "Кобзарського хору", створеного 1918 року в Києві, очолюваного бандуристом-віртуозом Василем Ємцем. Доля цього колективу виявилась непростою – репресії, перебування в таборі для остарбайтерів у Німеччині, еміграція до США, постійні зміни керівництва і складу учасників, саморозпуск, відновлення діяльності та врешті успіх і визнання. Нова сторінка Української капели розпочалася 1949 року у Детройті. І хоч склад учасників, як і раніше, був не стабільним, а диригенти постійно мінялися, колектив мав більш-менш систематичні концертні виступи і зберіг свій професійний статус.

1992 року Капела відзначена Національною премією України ім. Т. Шевченка.

Від 1996-го її очільником є диригент Олег Махлай.

Попередній матеріал
Відтепер українці зможуть подорожувати до Грузії за ID-паспортами
Наступний матеріал
Сенцов написав ще одного листа: "Вибору мені не залишили"
Теги: