"АТО – "Ангели тебе оберігають" у Торонто
"АТО – "Ангели тебе оберігають" у Торонто 5.ua

"АТО – "Ангели тебе оберігають": вистава Дніпровського театру ім. Шевченка вразила публіку в Торонто

  Читайте по-русски
  По завершенню, українські організації Канади передали 10 спеціальних візочків для Дніпровського військового шпиталю ЗСУ

  Кульмінацією творчого візиту Дніпровського академічного музично-драматичного театру ім. Шевченка до Канади стала вистава-концерт "АТО – "Ангели тебе оберігають". Концерт – про  будні українських воїнів на Донбасі, про коріння війни з Росією: від  часів  козацької доби до подій Революції Гідності, пояснює автор сценарію та режисер Ігор Кирильчатенко.

  "Ми хочемо показати цим концертом – і тут, у Канаді, і у нас в Україні, що війна не закінчилась, війна триває. Як би ви це не називали – АТО, ООС, ще якось… Це справжня російсько-українська війна. І наші хлопці боронять свою землю. І ми приїхали до Канади, щоб віддячити усім тим, хто допомагав і далі підтримує Україну", – наголосив Кирильчатенко.

  Зал на 250 місць був повний. Канадці цілими родинами прийшли подивитися гру дніпровських акторів. Час від часу люди навіть не стримували сліз.

  "У виставі було кілька моментів, коли не стримаєш сліз, були моменти, де я зрозумів: ще рана відкрита і болить" – ділиться враженнями гість із Едмонтона Мирон Пижик. Він приїхав до Торонта спеціально на виставу дніпрян.

  По завершенню, українські організації Канади передали 10 спеціальних візочків для Дніпровського військового шпиталю ЗСУ.

  "Ми працюємо системно на потреби українських бійців. Свого часу ми відправляли до України й одяг, і товари першої необхідності. Навіть тепловізори", – зазначив канадський волонтер Ростислав Барсук, який був серед глядачів.

  Перший аероборт з військовою допомогою на суму $11 млн вилетів з Канади до України ще в листопаді 2014 року. Завдяки потужному українському лобі, які представлено кількома міністрами в уряді та мерами великих міст, Канада виказує безкомпромісну позицію щодо окупації Криму й Донбасу Росією.

  Загалом Канада вже надала понад $100 млн на тренування українських військових, придбання нелетальних засобів оборони та реабілітацію поранених.

  Творчий візит Дніпровського академічного музично-драматичного театру ім. Шевченка до Канади триватиме до 5 червня. З аншлагами відбулися вистави театру на кількох престижних фестивалях та школах з українською мовою навчання.

  "Сьогоднішня вистава була ключовою під час нашого візиту до Канади, – наголошує директор театру Оксана Петровська. – "Ангели тебе оберігають", по-суті, новітня українська драматургія, яку ми прагнули показати прихильному канадському глядачеві. А оця воєнна тематика – природна для сучасного Дніпра, бо ми себе усвідомлюємо прифронтовим містом. За 200 кілометрів на схід – окупований Донецьк".

  Дніпровський академічний музично-драматичний театр ім. Шевченка був заснований 23 серпня 1918 року указом гетьмана України  Павла Скоропадського. З 1927 року постійне місце перебування театру – місто Дніпро. На сцені театру виступали Лесь Курбас, Гнат Юра, Наталія Ужвій, Микола Садовський. Колектив театру дав понад півсотні  концертів в зоні АТО та в місцях дислокації ООС.

  З 2016 року театр очолює Оксана Петровська, заслужена артистка України, провідний майстер сцени, кавалер ордена "Князя Володимира Великого" ІІІ ступеня, а з 2018 року Дніпровський академічний музично-драматичний театр ім. Шевченка має статус Національного. Театр – поки єдиний у Дніпрі з виключним україномовним репертуаром.

  Візит театру до Канади відбувається за підтримки Благодійного Фонду Олександра Петровського "Солідарність".

  Попередній матеріал
  У понад 300 літаках Boeing виявили дефектні деталі
  Наступний матеріал
  Інструкторів теж каратимуть: МВС планує запровадити персональну відповідальність за навчання водіїв
  Loading...