Фото slavgorod.com.ua

Учасники АТО прирівняні до учасників бойових дій

  Виконувач обов’язків Президента України, Голова Верховної Ради України Олександр Турчинов підписав закон, що поширює на учасників антитерористичної операції статус учасників бойових дій.


  Про це повідомляє прес-служба в.о. Президента України.

  Законом визнається учасниками бойових дій військовослужбовців Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, осіб рядового, начальницького складу і військовослужбовці Міністерства внутрішніх справ України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також брали участь в антитерористичній операції.

  Перелік осіб, що є учасниками бойових дій та брали участь в антитерористичній операції, визначаються Кабінетом Міністрів України.

  Як відомо, парламент ухвалив цей закон 6 травня.

  Нагадаємо, напередодні Турчинов підписав указ про заохочення військовослужбовців – учасників антитерористичної операції, який дозволив присвоювати їм в порядку заохочення чергові військові звання до полковника (капітана 1 рангу) включно, незалежно від займаної посади та строків вислуги у відповідному званні.

  Водночас, на сьогоднішньому засіданні Верховної Ради народні обранці встигли ухвалили розмір виплат, які будуть нараховуватися сім’ям загиблих військовослужбовців. У фракції партії "Батьківщина" наголосили на необхідності проголосувати за пакет законів, які не дозволять зірвати вибори Президента.

  Натомість, в Партії регіонів заявили, що розраховують сьогодні узгодити "меморандум миру та злагоди". За словами регіоналів – наразі у Верховній Раді тривають консультації між керівниками фракцій, тож після завершення обговорення – парламент зможе проголосувати за відповідний законопроект.

  Даний меморандум був запропонований олігархом-регіоналом Новинським під час другого раунду Національного круглого столу у Харкові.
  Попередній матеріал
  На Донеччині терористи погрожують палити школи де проходитимуть вибори
  Наступний матеріал
  ЄС перерахував Україні перші 100 мільйонів євро
  Теги:
  Loading...