5.ua

Розпал сепаратистських заворушень у Донецьку – хроніка дня

  Донецькі сепаратисти, які напередодні захопили будівлю ОДА та СБУ, сьогодні оголосили про створення так званої "Незалежної донецької республіки". Таке рішення оголосили на зібранні людей, що назвались "народною радою". В залі не було жодного депутата облради – лише проросійськи налаштовані невідомі, які назвались представниками населених пунктів області. 11 травня сепаратисти обіцяють провести референдум.

  Нове утворення сепаратисти назвали "народною, правовою, демократичною суверенною державою Донецька народна республіка". Рішення про незалежність, а одразу і про подальше входження до складу Російської федерації – натовп, що захопив приміщення ОДА, зустрічає гучними оплесками та вигуками "Росія".

  Під звуки гімну тієї ж Росії прапор Донецької області замінюють на стяг забороненої в Україні сепаратистської організації "Донецька республіка". За ультиматумом проросійських активістів, позачергову сесію сьогодні мали провести депутати обласної ради. Проте вони так і не зібралися. Відтак, сепаратисти ухвалили рішення – розпустити обласну раду. Натомість створили нову – так звану "Республіканську народну раду". Відразу і засідання провели.

  Зовні та зсередини захоплювачі забарикадували приміщення ОДА та СБУ автомобільними шинами. Всередині чергують десятки людей, озброєних автоматами та кийками. Мітингувальникам підвозять суміші для коктейлів Молотова. Представники прокуратури переконують – роблять усе можливе, щоб розблокувати споруду.

  Референдум про суверенітет самопроголошеної "Донецької республіки" сепаратисти ухвалили провести не пізніше 11 травня. Кажуть, цю дату погодили з представниками Харківської та Луганської областей. Якщо ж київська влада чинитиме опір волевиявленню – погрожують просити захисту в Росії.

  Місцеві провладні політики Донецьку республіку не визнають, а дії проросійських активістів називають провокаційними.

  "Это не мнение Донбасса, не мнение людей, населяющих регион. Это крики отдельных лиц, по которым, я думаю, разберутся правоохранительные органы" – запевнив Костянтин Матейченко, голова Донецької обласної організації ВО "Батьківщина".

  Сепаратисти перешкоджають роботі українських журналістів – відбирають картки пам’яті та касети із відзнятим матеріалом. Працювати дають тільки російським ЗМІ. Сьогодні озброєні невідомі намагалися захопити Донецьку обласну державну телерадіокомпанію – дійшло до стрілянини. Міліція напад відбила.

  Прокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом захоплення адмінбудівель. Згодом справи планують об'єднати та перекваліфікувати на статтю "спроба повалення конституційного ладу та захоплення влади".

  Юлія Божко, Євген Гончаренко, Донецьк, 5 канал.

  Попередній матеріал
  В Уряді підрахували вартість вкраденої матеріально-сировинної бази у Криму
  Наступний матеріал
  В Одесі на місцевих євромайданівців напали сепаратисти зі зброєю
  Теги:
  Loading...