Фото slavgorod.com.ua

Проти сепаратистів порушено 240 кримінальних проваджень - Махніцький

  За фактами прояву сепаратизму порушено вже 240 кримінальних проваджень.


  Про це заявив в.о. Генерального прокурора України Олег Махніцький на нараді за участі керівників центрального апарату ГПУ та прокурорів обласного рівня, повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури України.

  Махніцький розцінює підбурювання людей до масових заворушень на Сході та Півдні України, захоплення адміністративних приміщень, протидію силовим структурам як "злочин проти держави" і вимагає надавати принципову правову оцінку кожному прояву таких протиправних дій.

  Виконувач обов’язків Генпрокурора констатував, що у південно-східних регіонах ризик порушення територіальної цілісності та недоторканості держави залишається надзвичайно високим, про що свідчать останні події у Донецькій, Луганській та Харківській областях. Він зазначив, що сепаратистами проголошуються так звані "республіки", організовуються незаконні референдуми, а самозванці намагаються перебрати на себе функції представників влади. "Найстрашніше, що при цьому гинуть люди", - підкреслив очільник відомства.

  Загалом за фактами прояву сепаратизму розпочато 240 кримінальних проваджень. Викрито 177 осіб, яким оголошено про підозру у скоєнні зазначених злочинів. Стосовно 94 осіб судами обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, у тому числі щодо чотирьох громадян Російської Федерації. Законом передбачено покарання від трьох років позбавлення волі до довічного ув’язнення за вчинення кримінальних правопорушень, пов’язаних з посяганням на територіальну цілісність і недоторканність України.

  Окрім того, в.о. Генпрокурора назвав неприпустимими останнім часом поширені факти обмеження волі працівників правоохоронних органів і військовослужбовців та їх захоплення, зокрема, начальника Краматорського МВ ГУМВС України в Донецькій області, Слов’янського міжрайонного прокурора, начальника контррозвідки військової частини та його водія. За вказаними фактами порушені кримінальні провадження.

  Окрім цього, очільник прокуратури назвав необхідним вжиття усіх заходів щодо виявлення та перекриття каналів фінансування таких дій. Також він схвально оцінив те, що нещодавно Верховна Рада посилила кримінальну відповідальність за вчинення злочинів проти національної безпеки України.

  Також він повідомив, що органами прокуратури в судовому порядку оскаржено низку антиконституційних рішень органів влади та місцевого самоврядування у Донецькій та Луганській областях.
  Попередній матеріал
  Голова РНБО відвідав 1-й батальйон Нацгвардії на Дніпропетровщині
  Наступний матеріал
  Магера: виборам не завадить навіть надзвичайний стан на окремих територіях
  Теги:
  Loading...