фото unian.ua

В боях на Донбасі вже загинули не менше 2 тис. росіян - російська правозахисниця

    У боях на сході України загинули не менше 2-х тисяч громадян Росії, більшість з них – військовослужбовці регулярної армії РФ.


    Такі дані інформагенції УНІАН повідомила російська правозахисниця, яка представляє Міжрегіональний координаційний центр "Забутий полк" Олена Васильєва. "Точну цифру дізнатися неможливо, але на даний момент на сході України точно більше 2 тис. осіб – російських громадян, які перебували там зі зброєю в руках. Йдеться як про "добровольців" з Росії, так і про російських військовослужбовців", – сказала Васильєва і уточнила, що йдеться тільки про загиблих, без урахування поранених. Вона підкреслила, що загинула велика кількість російських військовослужбовців. За її даними, це "більше 1 тис. 100 осіб". "Усіх, кого направляли до "ДНР", там було багато добровольців, але там була велика кількість переодягнених під ополченців російських військових", – повідомила жінка.

    Васильєва повідомила, що ці дані одержані в результаті "простої арифметики" за свідченнями людей, які стали учасниками цих подій. При цьому вона підкреслила, що такі повідомлення перевіряються з різних джерел, і лише потім враховуються у загальному підрахунку втрат Росії. "У нас говорять, що всі, хто туди увійшов – російські ополченці, але реально туди відправляють хлопців-строковиків, яких примусили підписати контракти. Багато хто з них повернувся і розповідають про те, що бої з травня були дуже жорстокими, і дуже багатьох загиблих громадян Росії, багатьох ховали у братських могилах", – каже право захисниця. З її слів, найголовніше – "нашим матерям дати по-людськи їх поховати". "Зараз треба зробити все, щоб повернути на батьківщину загиблих. Можна бути за "Кримнаш", можна бути проти, але ми маємо знати, де наші загиблі, де вони поховані", – сказала Васильєва і додала, що таке вже було у Чечні і Афганістані.

    Активістка має намір визначити, де знаходяться братські могили російських громадян, щоб в майбутньому за аналізом ДНК ідентифікувати їх. "Російська влада не визнає участь російських військових в Україні, а трупи є. Матері і дружини телефонують, убиті горем" – цитує правозахиницю УНІАН.

    Наведені правозахисницею цифри підтверджуються непрямими свідченнями, наприклад - фоторепортажем журналістів Reuters про масові поховання загиблих терористів під Донецьком. На фото фігурують безіменні номерні могили із числами від 3 до 2176, 2178 і далі.