0642.ua

Луганська місцева влада вимагає амністію та референдум

  Луганська облрада висунула свої вимоги уряду України, серед яких - проведення всеукраїнського референдуму, а також амністію бійців спецпідрозділів та учасників акцій протесту.

  Звернення, яке було прийнято на 24 сесії, розміщено на сайті облради Луганська. 

  Референдум, за думкою депутатів, має бути оголошений найближчими днями, та містити два питання - про державний устрій України з максимальною передачею владних повноважень в регіони та про державний статус російської мови. 

  Луганські депутати вимагають ухвалити закон про амністію і непритягнення до відповідальності бійців спецпідрозділів "Беркут", "Альфа" і внутрішніх військ, військовослужбовців. Вони також хочуть правових гарантій непереслідування активістів і всіх учасників акцій протесту, захоплень адміністративних будівель на сході країни з подальшим їх роззброєнням.

  "Це - наші вимоги, від яких ми не відступимося, оскільки на їх виконанні наполягають мільйони людей", - заявляють у Луганську.

  За думкою місцевих депутатів "жителям південного сходу відмовлено у праві голосу", вони обурені, що "всіх нас разом записали у "сепаратисти", "терористи" і "російські диверсанти". Вони також вважають, що використання армії - "всупереч законам і Конституції".

  Раніше повідомлялося, що донецькі сепаратисти відмовилися виконувати Женевські домовленості. На їхню думку, нинішня влада України не є легітимною і має полишити будівлі парламенту та Адміністрації Президента. Крім того, сепаратисти продовжують вимагати референдуму з переглядом статусу Донецької області. Тільки за даних умов сепаратисти погоджуються звільнити приміщення Донецької ОДА. 

  Нагадаємо, що згідно Женевській угоді, всім учасникам протестів і тим, хто звільнить будівлі та інші громадські місця і добровільно складе зброю, буде гарантована амністія, за винятком тих, хто буде визнаний винним у скоєнні тяжких злочинів.

  Попередній матеріал
  Гривня зміцнюється завдяки перемовинам з МВФ - Шеремета
  Наступний матеріал
  Мешканці Львівщини зібрали 1,5 млн грн. на потреби прикордонників
  Теги:
  Loading...