ukrinform.ua

Командування АТО оголосило про створення трьох гуманітарних коридорів на Сході

  Командування АТО оголосило про створення трьох гуманітарних коридорів із Донецька, Луганська та Горлівки. Про це повідомляється на сторінці прес-центру АТО у Facebook.


  "Згідно з нормами Міжнародного гуманітарного права (права війни) в умовах бойових дій в населених пунктах, їх жителям надається гуманітарний коридор для виходу в безпечні райони. Інформація про коридори доводиться до жителів міст (населених пунктів), протиборчі сторони узгоджують маршрути, час припинення вогню, розпізнавальні знаки для цивільного населення для безперешкодного виходу з району бойових дій", - сказано у зверненні командування антитерористичної операції.

  Командування АТО вважає за необхідне визначити такі гуманітарні коридори для виходу цивільного населення:

  1. З Донецька: по Ленінському проспекту до об'їзної дороги, далі по трасі Донецьк - Курахове через Мар'їнку.
  2. З Горлівки: проспектом Леніна, вул. Маршала Жукова, вул. Вітчизняна, вул. Плеханова і далі по шосе Горлівка - Дружківка через Дзержинськ.
  3. З Луганська: по вул. Радянська, вул. 16-я лінія, вул. Фрунзе, вул. Шевченка, вул. 7-я лінія, вул. Комінтерну, далі по шосе Луганськ - Щастя через Металіст.

  Розпізнавальним знаком для цивільного населення є біле полотнище для груп людей і широка біла пов'язка на рукаві у кожного громадянина.

  З собою жителі міст можуть вивозити особисті речі. Вогонь на відстані 200 м вліво вправо від зазначених коридорів припиняється з 10.00 до 14.00 щодня, зазначили у прес-центрі АТО.

  "Особи, які порушують норми міжнародного гуманітарного права щодо цивільних осіб (утримують цивільне населення в районі бойових дій, перешкоджають виходу з гуманітарних коридорів), вважаються військовими злочинцями і переслідуються за міжнародними законами", - заявило командування АТО в Донецькій та Луганській областях.
  Попередній матеріал
  Києву повністю вимкнули гарячу воду
  Наступний матеріал
  Сили АТО визволили від терористів Ясинувату – РНБО
  Теги:
  Loading...