5.ua

Бійцям АТО передадуть перший в Україні мобільний шпиталь

  Мобільний шпиталь презентували на полігоні неподалік Києва. Він обладнаний так, що дозволяє проводити невідкладні хірургічні операції біля передової.


  Шпиталь обладнаний усіма необхідними для проведення операції приладами та інструментами. За даними лікарів, третина бійців, поранених у зоні АТО, помирають через відсутність вчасної хірургічної допомоги, оскільки польові шпиталі та лікарні – надто далеко від лінії фронту.

  "Ми виграєм час. За допомогою мобільного госпіталю – це час, час, час. Воно має бути на колесах. Ми повинні вкладатися в 30 хвилин. Є поранення, евакуація і одразу він потрапляє до хірурга" – каже медик Олександр Лінчевський.

  Цей мобільний шпиталь адаптований до американської системи MASH, яку використовують у НАТО. Саме її запровадження, кажуть у Мінохорони здоров'я, дозволило американським медикам рятувати до 97% поранених у зоні бойових дій.

  Начальник відділу екстрено-медичної допомоги та медицини катастроф МОЗ Михайло Стрельников запевнив: "Те, що ми тут бачимо, це фактично первинна хірургічна обробка хворого, це сортування і підготовка до транспортування. Тільки оці організаційні заходи дозволяють зберігати життя бійців в рази".

  Вартість такого мобільного шпиталю, кажуть у МОЗ, сягає 80-ти мільйонів гривень. Усі кошти на його обладнання зібрали благодійники. Найближчим часом, цей мобільний шпиталь поїде до зони АТО.

  Попередній матеріал
  У Гонконгу поліція силою розігнала демонстрантів
  Наступний матеріал
  США вкотре закликали Росію вивести війська з України та звільнити заручників
  Теги:
  Loading...