Шпиталь обладнаний усіма необхідними для проведення операції приладами та інструментами. За даними лікарів, третина бійців, поранених у зоні АТО, помирають через відсутність вчасної хірургічної допомоги, оскільки польові шпиталі та лікарні – надто далеко від лінії фронту.
"Ми виграєм час. За допомогою мобільного госпіталю – це час, час, час. Воно має бути на колесах. Ми повинні вкладатися в 30 хвилин. Є поранення, евакуація і одразу він потрапляє до хірурга" – каже медик Олександр Лінчевський.
Цей мобільний шпиталь адаптований до американської системи MASH, яку використовують у НАТО. Саме її запровадження, кажуть у Мінохорони здоров'я, дозволило американським медикам рятувати до 97% поранених у зоні бойових дій.
Начальник відділу екстрено-медичної допомоги та медицини катастроф МОЗ Михайло Стрельников запевнив: "Те, що ми тут бачимо, це фактично первинна хірургічна обробка хворого, це сортування і підготовка до транспортування. Тільки оці організаційні заходи дозволяють зберігати життя бійців в рази".
Вартість такого мобільного шпиталю, кажуть у МОЗ, сягає 80-ти мільйонів гривень. Усі кошти на його обладнання зібрали благодійники. Найближчим часом, цей мобільний шпиталь поїде до зони АТО.
Наступний матеріал
США вкотре закликали Росію вивести війська з України та звільнити заручників
Loading...