5.ua

Урядова комісія розробила комплекс жорстких санкцій проти спонсорів тероризму

  За дорученням прем'єр-міністра Арсенія Яценюка, разом з міністром юстиції Павлом Петренко глава МВС провів перше засідання урядового Комітету щодо застосування санкцій щодо осіб, які підтримують та фінансують тероризм.

  Про це міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив на своїй сторінці у Facebook 30 липня.

  "Від того наскільки ефективно і законно ми зуміємо залучити до відповідальності осіб спонсорують тероризм і сепаратизм всередині України та за її межами, залежить питання про те, - чи буде Україна по справжньому незалежною європейською державою або вона так залишиться об'єктом, а не суб'єктом міжнародних відносин", - написав Аваков.

  За його словами, МВС пропонує розширити коло питань якими буде займатися цей Комітет питань про санкції до осіб, які спонсорували ті тільки тероризм, але й сепаратизм в Україні. Тобто до тих, хто закликав і робив все для порушення територіальної цілісності України (анексія Криму і намагання відокремити області Півдня та Сходу від України).

  Головними завданнями які, за думкою Авакова та Петренка, стоять перед комітетом - це:

  1. Вироблення критеріїв до фізичним та юридичним особам, які обґрунтовано підозрюються в спонсоруванні тероризму і сепаратизму.

  2. Визначення видів санкцій які ми будемо застосовувати в Україні і за якими будемо звертатися до цивілізованого світу.

  3. Визначення кола фізичних та юридичних осіб, які повинні понести відповідальність за дії по анексії Криму, дії по спробі відторгнення південних та східних областей України, спонсоруванні і підтримці терористичних угрупувань.

  "Види санкцій які ми сьогодні пропонуємо розглянути відносно українських та іноземних громадян спонсорують тероризм і сепаратизм наступні:

  1. Арешт, а після вступив у законну силу рішення суду - конфіскація майна і грошових коштів фізичних і юридичних осіб спонсорів тероризму в рамках кримінального... З цією метою МВС підготувало законопроект про доповнення статей 109. 110, 258 і 260 Кримінального Кодексу.

  При цьому робота з арешту майна буде проводиться, як в Україні так і за її межами.

  2. Оголошення в міжнародний розшук українських та іноземних громадян, які скоїли злочини проти України і надання таким чином іноземним громадянам-спонсорам тероризму статусу  "персони нон грата" у країнах цивілізованого світу.

  3. Безумовне притягнення до кримінальної відповідальності всіх посадових осіб органів державної влади та депутатів рад усіх рівнів, причетних до спроби розколу України і спонсоруванні таких дій", - перерахував Аваков пропозиції від Мінюсту та МВС України.

  МВС також пропонує доповнити статті Кримінального Кодексу, які карають за злочини пов'язані з тероризмом, посяганням на територіальну цілісність і національну безпеку України, диверсії, державну зраду і шпигунством таким видом покарання - як конфіскація майна і грошових коштів. "МВС розробило законопроект про внесення змін до Кримінального Кодексу, який просить підтримати всі Міністерства та відомства і всіх народних депутатів-патріотів України… Рамки окреслені. Завдання поставлені. У п'ятницю (1 серпня – Ред.) доповідаємо прем'єру, в середу виносимо на Кабмін конкретику", - зазначив Арсен Аваков.

  Нагадаємо, про створення урядового комітету з санкцій проти спонсорів тероризму оголосив ще 23 липня прем'єр-міністр Арсеній Яценюк.

  Тим часом, міжнародний тиск на керівництво Російської Федерації посилюється. За джерелами агенції Reuters, запроваджений напередодні третій рівень санкцій проти Росії буде спрямований проти нафтової та оборонної галузей, а також високих технологій і виробництва товарів подвійного призначення – тобто таких, що можуть використовуватися у війні.

  Попередній матеріал
  Наступ українських військ триває - кільце довкола Донецька і Горлівки звужується
  Наступний матеріал
  Помер глава Національної спілки письменників України
  Теги:
  Loading...