Їхні обличчя закриті, а прізвища засекречені. Це - розвідники, елітна частина будь-якого військового підрозділу. Їх дванадцять, більшість - зазнали в зоні АТО поранень та були контужені.
Щоб отримати зелений берет, бійці повинні виконати низку практичних завдань в умовах максимально наближених до бойових. Зелені берети - відзнака умовна, адже не надає жодному з солдатів якихось привілеїв.
Хлопці, які ще рік тому не мали жодного військового досвіду, виконують нормативи розвідника не гірше за професійних вояків. Бійці виконують кількагодинний марш-кидок хащами лісу. Там виявляють засідки ворога та вступають з ними у бій. Умовними супротивниками розвідгрупи виступають побратими з батальйону.
На полігоні бійці відпрацьовують вогневу підготовку. Роблять це за новою методикою, узгодженою інструкторами та керівництвом батальйону. Вона нічим не поступається аналогам провідних армій світу. Усі дії військові мають виконувати в русі, обов'язково підстраховуючи один одного. Стріляють по мішенях бойовими патронами, тож права на помилку немає ні у кого.
Штурмова смуга розвідника та рукопашний бій - останні завдання іспиту. Але їх бійці виконують у військовій частині та з відкритими обличчями. Після майже шести годин безперервних завдань іспит пройдено. Без ушкоджень не минулося, але ніхто з бійців на це не зважає.
Окрім зелених беретів хлопці отримали від командування два дні вихідних. Тепер вони матимуть змогу поїхати до рідних. Однак з наступного тижня у розвідгрупи знову розпочнуться військові будні.
Ігор Грушко, Орест Пона, "5 канал".