5.ua

Яценюк запевнив – вибори пройдуть попри протидію ворогів

  Вибори 25 травня будуть, Україна отримає легітимного, законно обраного президента – попри спротив сепаратистів у Донецькій і Луганській областях.


  У цьому запевнив учасників селекторної наради в Кабміні голова уряду. Про підготовку до виборів звітували силовики, глави обладміністрацій та представники Центральної виборчої комісії. Для успішного проведення голосування ухвалені необхідні закони і забезпечене належне фінансування. Загалом, вибори глави держави коштуватимуть Україні понад мільярд гривень. Півмільярда вдасться заощадити, якщо все обмежиться першим туром.

  Для виборів уже є все: ухвалені урядом та парламентом необхідні закони, і широкий вибір у переліку кандидатів у президенти, і необхідне фінансування.

  Загальна вартість процесу - один мільярд 174 мільйони 987 тисяч гривень, якщо пройде в один тур - 500 мільйонів можна зекономити, каже міністр фінансів Олександр Шлапак.

  Утім, попри таку готовність, скористатися правом обирати зможуть не всі громадяни України. На Донбасі залякують виборців і викрадають членів виборчкомів, а до певних районів Донецької та Луганської областей не можуть доправити навіть попередні списки виборців.

  Заступник голови ЦВК Андрій Магера звітує: на сьогодні лише 26% дільниць Донецької області отримали списки виборців. У Луганській області такий відсоток ще менший, він становить лише 16 відсотків.

  У Міністерстві внутрішніх справ карту України умовно розфарбували в три кольори. У кожній зоні діятимуть за спеціальним планом. Білий колір - жодних проблем. Рожева зона – можливі провокації, та червона зона, де апріорі зрозуміло, що будуть складності. Арсен Аваков анонсує створення "робочих груп оперативного реагування" для того для нейтралізації провокацій, котрі будуть виникати. До гарячих точок стягнуть додаткові сили з більш спокійних регіонів.

  До червоної зони силовики зарахували 14 районів Донецької і Луганської областей. В решті регіонів – вибори мають відбутися без істотних порушень. Для цього уряд підготував ще один законопроект. Він стосується як продажу, так і скупки голосів. Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк звернувся до парламенту з клопотанням, щоб завтра розглянути цей законопроект – прийняти його за основу і в цілому. А також до правоохоронних органів – щоб порушення виборчого законодавства, скупка голосів чи намагання вплинути на виборчий процес жорстко зупинялись всіма законними засобами.

  Наталія Жижко, Юрій Усік, 5 канал.

  Попередній матеріал
  ЦВК завершила реєстрацію міжнародних спостерігачів на вибори 25 травня
  Наступний матеріал
  Психологи-волонтери боротимуться із зростанням числа психологічних розладів у харків’ян
  Теги:
  Loading...