фото Івана Бандури

Соціологи визначили рівень довіри до потенційних кандидатів у президенти України

  Віталій Кличко має найвищу довіру серед українських політиків, а на Півдні і Сході країни не довіряють жодному з ймовірних кандидатів, про це свідчать результати регулярного дослідження GFK політичних уподобань за січень 2014 року.

  Віталій Кличко має найвищу довіру серед українських політиків – в січні 2014 року йому довіряли 33% опитаних. Баланс довіри/недовіри до Віталія Кличка, визначений як різниця між відсотком тих, які повністю або скоріше довіряють політику, та відсотком тих, які повністю або скоріше не довіряють йому, є від’ємним – 17%, проте найкращим серед усіх провідних українських політиків. 

  Найменше за цим показником від нього відстає Петро Порошенко з балансом у мінус 26%, проте частка тих, хто довіряє цьому політику, є суттєво нижчою – 24%.

  Юлія Тимошенко та Арсеній Яценюк мають схожий рівень довіри: їм довіряють по 23% опитаних, а баланс довіри/недовіри складає мінус 36% та мінус 35% відповідно.

  Олегу Тягнибоку довіряли 18% опитаних, баланс довіри/недовіри складав мінус 45%, Віктору Януковичу довіряли 15%, баланс довіри/недовіри був найгіршим – мінус 50%.

  В Південному та Східному регіонах немає жодного політика, в якого баланс довіри/недовіри був би позитивним. 

  Лише в Західному регіоні низка політиків має позитивний баланс довіри/недовіри – від +15% в Олега Тягнибока до +68% у Віталія Кличка з проміжними позитивними показниками у Петра Порошенка, Юлії Тимошенко та Арсенія Яценюка.

  Кияни скоріше довіряють Віталію Кличку, але інші політики мають негативний баланс довіри.

  В Північному та Центральному регіоні жоден політик не має позитивного балансу довіри/недовіри, однак ближчими до нейтрального рівня є довіра до Віталія Кличка, Петра Порошенка, Юлії Тимошенко та Арсенія Яценюка. 

  Водночас, станом на січень, на Півдні та Сході жоден з політиків з запропонованого списку, які, вірогідно, візьмуть участь у виборах
  Президента 25 травня 2014 року не мав балансу довіри кращого за мінус 50%.

  Відносно меншою є недовіра до Петра Порошенка – мінус 52% на Півдні та мінус 64% на Сході. Більш сприймають на Півдні і Віталія Кличка – там баланс довіри/недовіри до нього складає мінус 59% проти мінус 74% і більше для інших політиків колишньої опозиції.

  При цьому і рівень довіри до Віктора Януковича в цих регіонах в січні був низьким – мінус 22% на півдні та мінус 32% на Сході.

  Раніше повідомлялось, що сьогодні стартувала президентська виборча кампанія. Вибори призначені на 25 травня 2014 року. 

  Попередній матеріал
  ГПУ оголосила Януковича в розшук за убивство
  Наступний матеріал
  Студенти Ужгородського університету вимагають відставки ректора-регіонала
  Теги:
  Loading...