5.ua

Видано мемуари людини, яка безпосередньо доклала рук до Голодомору [відео]

  «Сповідь злочинця». Саме так назвали літератори книгу Дмитра Гойченка «Червоний апокаліпсис». І недаремно. У виданні зібрані мемуари людини, яка безпосередньо доклала рук до геноциду українців у 1932-1933 роках.

  Іван Малкович, видавець: «Він боявся написати своє прізвище, і тільки в одному там записі є: я би хотів сказати, що це я написав там в ту газету той допис чи той, але ні».

  Рукописи Дмитра Гойченка випадково виявили майже десять років тому в емігранському архіві Сан-Франциско. Проте, опублікувати їх вперше вдалося лише в 2006 році в Росії. В Україні мемуари перевидають уже втретє. Книга наскільки вразила літераторів, що нині її називають одним із найкращих видань про Голодомор в Україні 32-33 років.

  Іван Малкович, видавець: «Я нічого сильнішого про той період не читав. Мені здається, що це  одна із найсоціально значущих книжок, які взагалі видані в Україні».

  Віднині, оцінити видання  можуть не лише літератори та дослідники, а й кияни. «Червоний апокаліпсис», разом із  сімома книгами про Голодомор передали в десяток публічних бібліотек столиці. Акцію приурочили до 80-роковин Голодомору.

  Євген Сверстюк, літератор: «Жах українського Голодомору 32-33 років полягав у диявольському задумі фізично знищити коріння української нації село і знищити пам’ять. Заборонити пам’ять».

  Тамара, генеральний директор Парламентської бібліотеки України: «А якщо жива пам’ять - буде жива і нація. тому такі книги потрібні».

  Підготував збірку видань - Громадський комітет із вшанування пам’яті жертв Голодомору. До них долучилися низка українських видавництв.

  Іван Васюник, співкоординатор Комітету із вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду 1932-1933 рр.: «В Україні немає багато видань. тому ми принципово в цю бібліотечку помістили два нових видання, а також ті, які ми мали змогу отримати від інших організацій».

  Окрім столиці, книги про Голодомор 32-33 років отримали ще понад півтори сотні бібліотек України. Проте і на цьому в комітеті вирішили не зупинятися. Планують повторити акцію і наступного року.

  Наталя Гончарова, Денис Савченко, «5 канал».

  Попередній матеріал
  Усі квитки на матч «Україна-Франція» - продані
  Наступний матеріал
  З Київської до Житомирської області попрямувала естафета пам'яті визволителів України
  Теги:
  Loading...