5.ua

Активісти Автомайдану запевнили – нові методи ДАІ їх не злякали [відео]

  Не на дорозі, а вдома водіям почали повідомляти про скоєне ними правопорушення. Щоправда, йдеться виключно про активістів Автомайдану, які 29 грудня їздили до президентського маєтку. Киянин Андрій Радіч – один із учасників автоколони. Інспектори ДАІ чоловіка викликають на співбесіду. Запрошення хотіли передати особисто. Оскільки вдома Андрія не було, непрохані гості вирішили зателефонувати.

  Андрій Радіч, активіст: «Мені сказали, що я не зупинився на сигнал ДАІ-шника. Сказали, що це було перехрестя Богатирської та Озерної. Я цього дня проїжджав там, але вони стояли не по траєкторії мого руху. Але коли я подивився, що я не один такий, що таких людей десятки вже – просто це якась спланована акція».

  А ось автомайданівцю Михайлові Черкасенку відстоювати свою правоту доведеться в суді. Інспекторів ДАІ він впустив у власну оселю. Ті сказали чекати повістки до суду, який може позбавити водія прав. Активіст шокований – каже, за 15 років кермування такого ще не бачив.

  Михайло Черкасенко: «Показали рапорт, що, нібито, я 29 не зупинився на вимогу ДАІ. Місце, де я, начебто, не зупинився, зазначено перехрестя Залізничного та Столичного шосе. Але справа в тому, що я в той день узагалі не був у тому місці».

  У такий спосіб притягнути до відповідальності ДАІ-вці намагаються декілька десятків гостей Межигір’я. На підтримку активістів євромайданівці від головної площі країни влаштували пішу ходу до столичного управління ДАІ.

  Юрій Стець, народний депутат, ВО «Батьківщина»: «Зараз ми з групою депутатів зайдемо до ДАІ і будемо вимагати від них, щоби вони не чіпали наших побратимів та активістів».

  Уже всередині стає зрозуміло: в управлінні керівництва немає. Ба більше, навіть двері приймальні зачинені. Кажуть, усе вже сказали вранці на прес-конференції.

  Микола Зеленчук, заступник начальника юридичного відділу: «Співробітники міліції здійснюють відвідування на дому, щоби з’ясувати безпосередньо – хто був особою за кермом, і чи він являється правопорушником, з’ясувати всі мотиви вчинення того чи іншого правопорушення».

  Незаконними такі дії ДАІ-вців називає адвокат Анна Литвин. Усім, до кого в двері постукає інспектор, радить викликати міліцію та писати скаргу до прокуратури. Але неодмінно зафіксувати номер посвідчення, звання тощо.

  Анна Литвин, адвокат: «Должны быть свидетели на месте происшествия и тут же должен составляться протокол. Ни в коем случае не ходить по домам, звонить родственникам, обходить соседей – то, что сейчас мы видим».

  Декілька тисяч мітингувальників таки дочекалися керівництва столичного ДАІ. Сторони домовилися: без належно оформленої повістки, водії мають право ігнорувати незрозумілі запрошення.

  Сергій Поярков, співорганізатор Автомайдану: «Жодні залякування не зупинять автомайданівців. Коли було десять машин і їх почали пресувати – машин стало 50. Коли стали пресувати 50 водіїв – машин стало 500. Остання акція до Межигір’я – навіть по розрахункам ДАІ – було 2,5 тисячі. Якщо влада має на меті розширення нашого руху, вона все правильно робить».

  Уже на четверте січня автомайданівці запланували декілька сюрпризних акцій. Мітингувальники на колесах знову завітають у гості до високопосадовців. До яких саме – наразі не розголошують.

  Людмила Голоднік, Ксенія Дворнікова, Сергій Клименко та Віктор Сніжко, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  У Нью-Йорку знищували погані минулорічні спогади
  Наступний матеріал
  Донецьким майданівцям нищать майно та допитують у міліції та податковій [відео]
  Теги:
  Loading...