Поранені євромайданівці вважають, що влада забула про них

  140 постраждалих євромайданівців лікуються за кордоном - це офіційні дані МЗС. Найбільше людей приходять до тями у Польщі, Литві, Чехії та Австрії. Є хворі українці і в Румунії, Іспанії та Латвії. Утім, десятки травмованих та поранених протестувальників, у яких поцілили снайпери, чекають на свій відліт і реабілітацію за кордоном. І сподіваються, що про них не забули.

  Володимир Гончаровський, євромайданівець: «Тримаю себе в руках, но враження складається, що ми нікому не потрібні».

  У хмельничанина Володимира під час протистояння на вулиці Інститутській - двічі поцілили снайпери. Відтоді - чоловік у лікарні швидкої допомоги. Уже переніс 3 операції і лишається напівпаралізованим. Де лікуватися, каже, йому вже байдуже.

  Володимир Гончаровський, євромайданівець: «В Польщі пропонувалося, так сказали що в Польщу, і затихло. Конкретної мети, щоб кудись їхати, немає. Мені реабілітація потрібна, треба ставати на ноги - в мене діти».

  У сусідній палаті із кулею у тілі на лікування в Ізраїлі чекає Артем Запотоцький. Кулю не виймають, щоб чоловік був транспортабельним та міг у будь-який момент вирушити за кордон.

  Артем Запотоцький, євромайданівець: «Є два рахунка, два запрошення на лікування. Ми шукаємо альтернативні варіанти - якщо день-два три ще не вирішиться нічого, ми не будемо вирішувати змушені будемо відмовлятися від Ізраїлю і рухатися в іншому напрямку. В нас є з Австрії запрошення».

  Родичі шпиталізованих кажуть, чи не щодня готуються проводжати близьких на лікування за межами України. Спершу таких пропозицій було чимало, та їх не всі приймали через не транспортабельність пацієнтів. Нині ж - взагалі затишшя.

  Катерина Бондаренко, матір євромайданівця Володимира Бондаренка:«Нам обещали еще в прошлую пятницу что как будто бы в германию приготовили, ему уже все купили новое. Но вот до сих пор, но сейчас все это затихло в связи с Крымом теперь как будто».

  Недужих помалу, та все ж вивозять на лікування - розповідає заступник головного лікаря Іван Березенко. Рано-вранці двох з лікарні швидкої допомоги відправили до Чехії. Та, запевняє медик, про постраждалих дбають і в Україні.

  Іван Березенко, заступник головного лікаря лікарні швидкої допомоги: «До нас не звертаються, щоб ми направляли, рекомендували, тому що ми можемо самі справитися з цим. Підготовлено 15 таких хворих, які мають бажання полікуватися за кордоном. Нібито сьогодні чекають літак до Ізраїлю ще 4 хворих таких, які уже планують, підготували, Серед них є хворі, які мають пошкодження спинного мозку».

  Тим часом одних євромайданівців почали виписувати додому, а інших - з ускладненнями - переводити до реанімацій. У Лікарні швидкої допомоги нині залишаються 36 хворих протестувальників.

  Ксенія Дворнікова, Віктор Сніжко, «5 канал».

  Попередній матеріал
  Невідомі у масках пограбували будинок Пшонки
  Наступний матеріал
  США вводять санкції проти російських та кримських чиновників
  Теги:
  Loading...