5.ua

Печерський суд звільнив з-під варти підозрюваного у розстрілі на Інститутський

  Слідчий суддя Печерського районного суду звільнив з-під варти командира роти спеціального призначення полку міліції особливого призначення "Беркут" при ГУ МВС України в м. Києві, який підозрюється у розстрілі 39 учасників акцій протесту на вул. Інститутській в місті Києві. Підставою для звільнення стала наявність у підозрюваного у вчиненні особливо тяжких злочинів дружини, трьох дітей та квартири у місті Києві, а також його позитивної репутації. На думку суду, ці обставини є гарантією того, що підозрюваний не ухилятиметься від кримінальної відповідальності.

  Відповідну інформацію 19 вересня розповсюдила прес-служба Генпрокуратури України.

  "Генеральна прокуратура України обурена таким рішенням та розцінює позицію Печерського районного суду як таку, що сприятиме ухиленню від відповідальності підозрюваного у злочинах, за які передбачено покарання від 10 років до довічного позбавлення волі. З огляду на це, підготовлено апеляційну скаргу на зазначене рішення", - повідомили у ГПУ.

  Як повідомлялось раніше, Генеральною прокуратурою України було закінчено досудове розслідування та розпочато ознайомлення потерпілих із матеріалами кримінального провадження стосовно командира роти спеціального призначення полку міліції особливого призначення "Беркут" при ГУ МВС України в м. Києві та двох його підлеглих, які спільно з іншими правоохоронцями вранці 20 лютого 2014 року, виконуючи злочинний наказ колишніх керівників держави, неправомірно застосували вогнепальну зброю та вчинили вбивство 39 учасників акцій протесту на вул. Інститутській у місті Києві.

  "У зв’язку із закінченням терміну тримання під вартою підозрюваних, слідчий звернувся до Печерського районного суду з клопотаннями про продовження строку тримання під вартою, враховуючи об’єктивні ризики можливості їх ухилення від слідства та суду. Натомість, слідчий суддя, задовольнивши клопотання про продовження строку тримання під вартою двом підозрюваним, звільнив з-під варти їх командира, який згідно отриманих слідством даних керував розстрілом "майданівців", - підкреслили у ГПУ.

  Генеральна прокуратура України на цей час продовжує ознайомлення підозрюваних з матеріалами провадження для направлення обвинувального акту до суду. 
  Попередній матеріал
  Києвом пройшов Марш миру
  Наступний матеріал
  Прем'єр Польщі вважає, що в українському питанні її країна "має поводитись як жінка"
  Теги:
  Loading...