5.ua

Мітинг і масова бійка у Сімферополі – хронологія подій

  Мітинг, який зібрався поблизу кримського парламенту, закінчився бійкою.

  Кримські татари та учасники проросійських організацій кидали одне в одного палиці, каміння та пляшки. Одинадцятеро людей звернулися до медиків. Виявили також тіло літнього чоловіка, за попередньою інформацією – у нього стався серцевий напад. Позачергова сесія кримського парламенту, яка, начебто, мала розглядати питання територіальної приналежності Криму, і яка власне так збурила кримчан, так і не відбулася.

  Ще задовго до початку засідання позачергової сесії до стін парламенту почали сходитися кримські татари та проросійськи налаштовані активісти.

  Щоб уникнути сутичок – між пікетувальниками виставили кордони міліції. З одного боку – кілька тисяч кримських татар, з іншого – кілька сотень із російськими триколорами. Останні саме чекають підкріплення із Севастополя. Кількома автобусами підмога їде до кримської столиці.

  На третю годину дня кримський парламент призначив позачергову сесію. На ній, підозрюють прихильники Меджлісу, серед іншого, мали розглядати питання про відокремлення автономії від України. Проте згодом прес-служба парламенту спростувала цю інформацію. Поки депутати пробиралися до будівлі через бокові входи, на площі перед спорудою пікетувальники вдалися до силового протистояння. У хід пішли і каміння, і пляшки.

  Рефат Чубаров, голова Меджлісу кримськотатарського народу: «Мы просили не назначать эту сессию...»  

  Сергій Аксьонов, лідер «Русского єдінства»: «Мы– зарусский язык, за русскую культуру».

  Кримські татари прорвалися до приміщення парламенту, проте далі не пройшли – їхспинила міліція. Самі депутати також розійшлися – через відсутність кворуму засідання так і не відкрили. Почувши цю новину, татари пішли з площі під парламентом, а от члени проросійських організацій – залишилися.

  Проросійський мітингувальник: «Мы охраняем наших депутатов, чтоб не мешали работать нашей власти».

  За словами очевидців, у сутичках постраждало щонайменше два десятки людей, натомість, місцеві медики офіційно повідомили про одинадцятьох потерпілих. Одного чоловіка лікарі знайшли уже мертвим. Кажуть, причиною смерті ймовірно був серцевий напад.

  Юлія Крючкова, Людмила Мисниченко. Назар Кіндрачук, Сімферополь, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Звільнений голова НБУ Соркін залишається у Нацбанку
  Наступний матеріал
  НАТО обіцяє Україні всебічну підтримку і допомогу
  Теги:
  Loading...