5.ua

В Єдиний держреєстр відносно кримських подій внесено вже 46 кримінальних справ

  До ЄРДР внесено відомості про 46 кримінальних правопорушень, вчинених на території АР Крим. Про це 10 березня повідомив начальник головного управління нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні Генеральної прокуратури України Микола Гошовський.

  Він, зокрема, зазначив, що за період з 27 лютого по 10 березня цього року до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено 46 кримінальних правопорушень, вчинених на території АР Крим та міста Севастополь, з яких 35 розслідується органами внутрішніх справ, 6 – СБУ і 5 – слідчими органів прокуратури.
  Микола Гошовський повідомив, що це кримінальні правопорушення, які насамперед стосуються злочинів проти держави.
  «За фактами посягання на територіальну цілісність України зареєстровано 3 кримінальні правопорушення. За дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу України – 5», - сказав представник ГПУ.
  За словами начальника головного управління Генеральної прокуратури, найбільше порушень зареєстровано за ст. 341 Кримінального кодексу України – це захоплення або блокування адміністративних будівель. На сьогодні таких кримінальних правопорушень зареєстровано 17.
  Микола Гошовський також повідомив, що на даний час за перешкоджання професійній діяльності журналістів зареєстровано 5 злочинів.
  «Ми розуміємо, що їх значно більше. Тому я прошу працівників засобів масової інформації, права яких було порушено на території АРК, звертайтеся з офіційними заявами до правоохоронних органів. Ми маємо документально фіксувати кожне порушення Законів України на території півострова», - підкреслив Гошовський.
  Крім цього, він акцентував, що Генеральна прокуратура прискіпливо відслідковує спроби незаконних призначень осіб на керівні посади у правоохоронних та силових структурах Криму з порушенням встановленого Конституцією та Законами України порядку.
  Зокрема, стосовно незаконних призначень начальника головного управління СБУ в Криму Зими та начальника ГУ МВС в Криму Абісова, відносно яких відомості про кримінальні правопорушення за ч.1 ст. 109 Кримінального кодексу України внесені до ЄРДР. На даний час готуються клопотання до суду про дозвіл на затримання вказаних осіб.
  Також, Микола Гошовський повідомив, що сьогодні до ЄРДР внесено відомості про вчинення аналогічного злочину В.Мельниченком, який зголосився очолювати регіональне управління Держприкордонслужби, та ряду інших посадових осіб.
  «Я вірю в те, що винні у вчиненні цих кримінальних правопорушень понесуть заслужену відповідальність»,- наголосив Микола Гошовський.

  Попередній матеріал
  В Мінфіні впевнені в спроможності утримати під контролем економічну ситуацію в Україні
  Наступний матеріал
  Захоплену росіянами ракетну частину в Криму все ж таки перевіряють українці
  Теги:
  Loading...