5.ua

Українські прикордонники не пропускають в Україну військових та зеків з Росії

  З початку проведення спецоперації на українсько-російському державному кордоні в Україну не пропущено більше 3,5  тисяч громадян Росії, які могли б брати участь у заходах з дестабілізації обстановки в Україні та Автономній Республіці Крим. Про це 11 березня повідомила прес-служба Державної прикордонної служби (ДПС) України.

  Щодня українські прикордонники не пропускають через пункти пропуску  близько 500 громадян Росії. У багатьох з цих «туристів» виявляють предмети, які можуть використовуватися для нанесення тілесних ушкоджень, символіку провокативного характеру, а також військовий одяг та амуніцію. Серед не пропущених екстремістів переважно колишні військові, але є й колишні в’язні.

  Одного такого «екстремала» затримали на Донеччині. Він намагався оминути пункт пропуску вночі 10 березня. Під час фільтраційних заходів прикордонники з’ясували, що порушником є 28-річний громадянин Росії В.Шищенко. Він неодноразово відбував покарання в місцях позбавлення волі на території Росії за незаконне зберігання наркотиків та крадіжку. Затриманий зізнався, що їхав в Донецьк для участі у проведені масових мітингів на підтримку Росії.

  Значну частину «подорожуючих» затримують прикордонники і в залізничних пунктах пропуску. Так, у пункті контролю «Куп'янськ», що на Харківщині, не пропустили 2 росіян, які їхали в Україну поїздом «Нижній Тагіл - Харків». Молодики, 1992 та 1989 років народження (А.Яблоков та О.Вікулєнков), вели себе зухвало та не змогли визначити мети поїздки до України. З собою ці громадяни Росії також прихопили військовий спецодяг, плащ-намет, портупею, портативну радіостанцію, ніж, бинт, спецвзуття, ліхтар та теплу білизну і військові квитки.

  Ще один слідував поїздом «Єкатеринбург–Сімферополь» через пункт контролю «Іловайськ». Мети своєї поїздки він назвати не зміг, а в речах віз камуфльований китель зі старшинськими погонами й нашивками збройних сил Російської Федерації та морської піхоти, холодну зброю.

  Також росіянина не пропустили і в аеропорту Одеси. При собі він мав припис на виконання завдання в ПМР, а в особистих речах військову форму одягу російського зразка з шевронами зв’язківця та погонами капітана.

  Загалом, з метою посилення державного кордону на східній ділянці українського кордону задіяно кілька тисяч прикордонників.

  «Продовжують прикордонники здійснювати заходи щодо посилення пунктів пропуску і на кордоні з Молдовою. Проводиться додаткове забезпечення підрозділів засобами примусової зупинки транспорту типу «Кактус», а також встановлюються бетонні блоки з метою уникнення можливості прориву через пункти пропуску», - відзначає прес-служба ДПС.

  Попередній матеріал
  Україна не хоче відпускати спостерігачів ОБСЄ
  Наступний матеріал
  МЗС України нарахувало в Криму 19 тисяч окупантів (оновлено)
  Теги:
  Loading...