У містах півдня і сходу країни – проросійські мітинги

  Сотня потерпілих, російський триколор над приміщення облдержадміністрації та знущання над євроактивістами – такі наслідки проросійських заворушень у Харкові. Неспокійно сьогодні і у Миколаєві, Одесі та Дніпропетровську. Там відбулися людні пікети за федералізацію України.

  Щонайменше 97 людей, серед яких є неповнолітні, постраждали під час штурму будівлі Харківської облдержадміністрації. Травма голови і у письменника Сергія Жадана.

  Сутички почалися одразу після віча «За Харків». Кілька тисяч його учасників рушили під обласну адміністрацію. Один з активістів видерся на дах й встановив там російський прапор. Інші – кинулися штурмувати будівлю. Із вигуками «Росія» та «Беркут» – витягали звідти прихильників Євромайдану. З них відверто знущалися – змушували повзати на колінах. Били ногами та палицями на очах у міліції.

  Коли під’їхали швидкі, міліціонери відвели поранених до лікарів. Ті зафіксували травми у представників обох сторін конфлікту.

  Близько двох тисяч прихильники федералізації зібралися в центрі Миколаєва. Головні гасла – «Ми з Росією» , «Хочемо говорити російською».

  Миколаївські депутати намагалися вгамувати натовп. Однак, їх силоміць знесли зі сцени і заштовхали до машини.

  Потім мітингарі почали плювати в авто і лаятися. Тим часом, один з організаторів мітингу заліз на постамент колишнього пам’ятника Леніну і встановив там прапор Російської федерації. Не обійшлося і без казусів – трьох проросійських мітингарів побили свої ж, прийнявши їх за симпатиків Євромайдану.

  Близько 5 тисяч проросійськи налаштованих одеситів зібралися на народне віче на Куликовому полі. У руках у мітингувальників – російські триколори та радянська символіка.

  Протестувальники кажуть: солідарні із мешканцям Криму та новим урядом півострова. Вимагають, аби російська стала державною мовою.

  Антон Давидченко, лідер Одеського «антимайдану»: «Мы не хотим захватывать здания, но мы хотим быть услышанными, и если мы не будем услышаны в течение недели – тогда мы на таком же народном собрании будем решать, как нам дальше действовать, мы «мирные протестувальныки», как говорят у нас в стране, но мы должны быть услышаны».

  Близько тисячі дніпропетровців прийшли на так званий «антифашистський мітинг». Протест відбувався під прапорами КПУ, Росії та УРСР. На площі Героїв Майдану антимайданівці розтрощили поминальні лампадки та позривали з ленінського постамента фотографії бійців Небесної сотні. Лідери заворушників цілий день закликали людей на мобілізацію під стіни облдержадміністрації – начебто, через те, що її збираються атакувати євромайданівці.

  Сергій Барбу, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Проросійський натовп в Донецьку спробував взяти ОДА і підняв триколор на флагштоку
  Наступний матеріал
  У Сімферополі пройшов бій між двома групами невідомих
  Теги:
  Loading...