Проросійський натовп в Донецьку спробував взяти ОДА і підняв триколор на флагштоку

  У Донецьку проросійські активісти підняли над обласною державною адміністрацією російський триколор та обрали собі нового народного керівника області.

  Протестувальники вимагають референдуму щодо федералізації регіону та відставки чинного губернатора. Дві спроби штурму приміщення ОДА виявилися невдалими. Загарбникам вдалося прорватися тільки до фойє, де їх спинила залізні ґрати, які встановили напередодні. Близько п’яти тисяч містян збираються поблизу ОДА. Серед них – прихильники регіоналів та представники новостворенних проросійських організацій «оборони Донбасу». Одразу серед мітингувальників виникають суперечки за право першого голосу зі сцени.

  Мітингувальники вимагають від губернатора Шишацького відставки. Мовляв, він підтримав нову київську владу. Так званим «народним губернатором» натовп обирає лідера «народного ополчення Донбасу» Павла Губарєва, про якого ще вчора у Донбасі нічого не було відомо.

  Потому мітингувальники йдуть на штурм приміщення обласної адміністрації – марно. Їх зустрічає залізна огорожа всередині та кордон міліції. Із флагштока перед спорудою зривають український прапор та встановлюють на його місці російський триколор.

  Частина мітингувальників розходиться. Решта залишається, щоби вимагати референдуму про федералізацію регіону.

  Андрій Шишацький, голова Донецької ОДА: «Я за сохранение Украины и за то, чтобы Донбасс в составе Украины был достойно представлен и мог говорить на том языке, на котором хочет говорить» .

  На екстрену сесію зібралися і депутати міськради. Одним із питань порядку денного теж затвердили проведення референдуму.

  Чиновники намагаються вгамувати проросійськи налаштованих активістів і просять дочекатися понеділка. На 3 березня призначена позачергова сесія обласної ради.

  Юлія Божко, Євген Гончаренко, Донецьк, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Група суден ЧФ РФ переслідують кораблі і катери українських прикордонників
  Наступний матеріал
  У містах півдня і сходу країни – проросійські мітинги
  Теги:
  Loading...