5.ua

Туреччина жорстко стала захист кримських татар та засудила дії російських окупантів

  Міністерство закордонних справ Туреччини засудило дії кримської окупаційної  "влади" по відношенню до кримських татар, які відбуваються в окупованому Росією Криму, і закликало світове співтовариство вжити заходів щодо захисту прав кримськотатарського народу.


  Відповідну заяву  МЗС Туреччини розповсюдило 18 вересня.

  "Ми засуджуємо дії кримської влади по відношенню до кримськотатарського народу. Здійснення тиску на корінний народ Криму, обшуки в Меджлісі кримськотатарського народу та в будинках деяких членів Меджлісу проводяться з метою залякування. Ми не можемо прийняти таке ставлення до кримськотатарського народу, який бореться за свої права мирним шляхом", - йдеться в заяві МЗС Турецької Республіки.

  "Ми сподіваємося, що світова громадськість не залишиться байдужою до гіркої історії кримськотатарського народу і вживатиме заходи, спрямовані на захист їх прав. Туреччина буде уважно стежити за розвитком подій у Криму і в особливості за ставленням (окупаційної – Ред.) влади до кримських татар",- йдеться в документі.

  Як повідомлялося, вранці 16 вересня в селищі Молодіжне під Сімферополем співробітники ФСБ Росії обшукали квартиру члена Меджлісу кримськотатарського народу Ескендера Барієва і вилучили у нього всю комп'ютерну техніку.

  Обшук російські силовики також провели і в будинку голови Білогірського регіонального меджлісу Мустафи Асаби. В ході обшуку з будинку вилучили книги.

  В цей же день в Сімферополі російські силовики протягом 11 годин проводили обшук у будівлі Меджлісу, в ході якого вилучили документацію Меджлісу, комп'ютерну техніку, а також особисті речі та гроші екс-глави Меджлісу, народного депутата України Мустафи Джемілєва.
  Попередній матеріал
  Софі Лорен підготувала мемуари до свого 80-річчя
  Наступний матеріал
  Завтра столицею пройде Марш миру
  Теги:
  Loading...