5.ua

СБУ затримала двох українських військових, завербованих росіянами

  Співробітники СБ України затримали двох громадян України, які за завданням російської розвідки здійснювали розвідувально-підривну діяльність проти України. Таку інформацію містить повідомлення прес-служби СБУ 25 квітня.


  Зокрема повідомляється,  що військовослужбовець Внутрішніх військ МВС України, завербований співробітником ГРУ Генштабу армії Російської Федерації, повинен був здобути та передати своєму кураторові інформацію з обмеженим доступом щодо дислокації та діяльності Внутрішніх військ МВС України.

  "12 квітня СБУ затримала військовослужбовця у потязі сполученням "Київ-Сімферополь", у нього було вилучено флеш-накопичувач, на якому містилась таємна інформація щодо схем зв’язку та спецзв’язку Внутрішніх військ МВС України", - повідомили у СБУ.

  В іншому випадку співробітники СБУ затримали військовослужбовця Збройних сил України під час спроби в’їхати до АР Крим.

  Як повідомляється, у березні підполковник Державного науково-випробувального Центру Повітряних сил ЗС України, розташованого у Феодосії, був завербований кадровим співробітником ГРУ ГШ ЗС РФ. Завербованому громадянину було поставлено завдання спробувати працевлаштуватися у київському Центральному науково-дослідному інституті озброєння та військової техніки ЗС України.

  Зв'язок з російською розвідкою було організовано через мобільний телефон з окремою сім-карткою.

  У Києві завербований підполковник під час зустрічі зі своїм колегою - військовослужбовцем в одній з військових частин, сфотографував на мобільний телефон без його відома таємні документи, а також скопіював з ноутбука матеріали обмеженого доступу у сфері проектування безпілотних літаків.

  "З метою недопущення можливого витоку таємної інформації до іноземної сторони, співробітники СБУ його затримали. Під час огляду в нього вилучено "флешку" та мобільні телефони, на яких містилася інформація з грифом "Таємно", - підкреслили в прес-службі СБУ.

  Повідомляється, що за цими фактами розпочато кримінальні провадження за ч.1 ст.111 (державна зрада) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі до 15 років.
  Попередній матеріал
  Японія обіцяє Україні 800 тисяч євро для відновлення стабільності в регіоні
  Наступний матеріал
  Пошуки зниклого Boeing 777 можуть затягнутися на роки
  Теги:
  Loading...