5.ua

Результати кримського "референдуму" завищені щонайменше у 10 разів – Мін`юст (оновлено)

  Вітчизняне міністерство юстиції звернеться до Європейського суду з прав людини та ОБСЄ з фактами порушень під час неконституційного кримського референдуму.

  У відомстві наголосили, що кількість виборців, які начебто брали участь у голосуванні і висловилися "За" вступ до Росії, щонайменше у 10 разів більше реальної. За даними міністерства, у додаткові списки просто у день волевиявлення вносили аномальну кількість виборців, у голосуванні брали участь громадяни Росії, також представники організаторів референдуму ходили по домівках до людей, які не йшли на цей нелегітимний плебісцит. Окрім того, зафіксовані напади на журналістів, яких не пускали на виборчі дільниці. У відомстві також наголосили, що кримські татари не визнали так званий референдум і не брали участь в ньому. Не ходили на виборчі дільниці і ті мешканці Криму, які хочуть аби півострів залишився у складі України.

  Також за словами голови Комітету виборців України Олександра Черненка встановити реальну кількість виборців, які проголосували на незаконному кримському референдумі, - неможливо, адже результати фальсифікували за допомогою додаткових списків.

  Крим: за крок до анексії LIVE     

  Зокрема, на будь-якій дільниці, виборців, які не були там закріплені, вносили в окремі списки і видавали бюлетень. Таким чином цілим групам людей вдавалося реєструватися одразу на кількох дільницях. Ані результати голосування, ані сам референдум у Комітеті виборців України не вважають легітимним через низку порушень у підготовці та проведенні, а передусім - через відсутність в законодавстві визначення про місцевий референдум.

  Олександр Черненко, голова КВУ: "Ми маємо приклади і ви чули вже. що люди голосували з російськими паспортами, ми маємо свідчення, що організовані групи так званих виборців пересувалися від дільниці до дільниці, де спершу їх включали на одній дільниці в додаткові списки, потім їхали на нашу - їх на іншій включали в додаткові списки, тому що жодного контролю не було. І звідси ми маємо явку 83 відсотки".

  Також за словами голови комітету виборців, на проведення незаконного референдуму у Криму витратили 16 мільйонів гривень з бюджету півострова, тобто це гроші українського бюджету.

  Попередній матеріал
  Членство Росії в G8 призупинено
  Наступний матеріал
  США допоможуть Україні, коли Кабмін визначить пріоритети надання такої допомоги
  Теги:
  Loading...