5.ua

Перші кримчани попросили притулку в країні ЄС

  20 березня зафіксовано перший факт, коли громадяни України, які були змушені покинути Кримський півострів, попросили притулку в країні ЄС. Про це повідомили в Дерджавній прикордонній службі (ДПС) України.

  Як повідомляє ДПСУ, до пункту пропуску «Шегині», що на Львівщині, група з 32 кримських татар (в тому числі 17 дітей) прибула ввечері 20 березня.

  "Кримські татари повідомили, що проживали поблизу Євпаторії та у зв’язку з тим, що допомагали військовим України, їх почала переслідувати так звана нинішня влада Криму. Громадяни повідомили, що з метою уникнення насилля направляються в Республіку Польщу для отримання статусу біженців. Про дану ситуацію українські прикордонники повідомили польських колег", - йдеться в повідомленні ДПСУ.

  Поки кримські татари очікували рішення влади сусідньої країни відносно можливості перетнути кордон Польщі, українська сторона разом організувала для кримчан можливість перебування в кімнаті для відпочинку та вечерю. Згодом Польською стороною було позитивно розглянуте звернення цих кримських татар та прийнято рішення про пропуск їх на територію Польщі.

  "Варто зауважити, що нині дедалі більше людей намагається покинути Кримський півострів. Упродовж останніх днів Держприкордонслужба зафіксувала суттєве збільшення потоку громадян і транспортних засобів, які в'їжджають на територію України з АРК. За результатами співбесід встановлено, що вже близько 1 тисячі осіб виїхали з Криму вимушено", - підкреслюють в Держприкордонслужбі.

  Попередній матеріал
  Visa і Master Card перестали обслуговувати клієнтів банку "Россия"
  Наступний матеріал
  Декларацію про "незалежність" Криму визнано неконституційною
  Теги:
  Loading...