5.ua

Окупанти погрожують кримчанам репресіями у разі неявки на "вибори"

  Кримчанам погрожують кримінальним покаранням, якщо вони не з'являться на вибори. Такі дії на окупованому Росією півострові можуть розцінюватися як зрив виборів, виборців попереджають про кримінальну відповідальність "за екстремізм", повідомляє Крим SOS.


  Відповідні загрози кримчанам почали надходити з боку місцевої окупаційної влади і проросійських активістів, повідомляє Кримська польова місія з прав людини.

  "Ці загрози абсолютно необгрунтовані і є тиском на виборців", - вважає експерт Кримської польовий місії Ольга Скрипник.

  Щоб захиститися від тиску, правозахисниця рекомендує кримчанам як аргументи використовувати норми законодавства РФ: "Згідно ст. 32 Конституції РФ "громадяни Російської Федерації мають право обирати", це є правом, але не обов'язком. Людина сама вирішує - йти йому на вибори чи ні".

  Що стосується екстремізму, тобто чітке визначення "екстремістської діяльності" - ст. 1 федерального закону "Про протидію екстремістської діяльності". До екстремізму у Росії відносяться дії по насильницької зміни конституційного ладу або порушення цілісності РФ; підрив безпеки; захоплення або присвоєння владних повноважень; створення незаконних збройних формувань; здійснення терористичної діяльності; збудження ворожнечі, пов'язаної з насильством або закликами до насильства; приниження національної гідності; масові заворушення, вандалізм, ксенофобська і нацистська пропаганда.

  "Неявка на вибори жодним чином не відноситься до таких дій. А ось примус до голосування - це порушення", - заявляє Ольга Скрипник.
  Попередній матеріал
  Порошенко розчарований рівнем дієвості міжнародної системи безпеки
  Наступний матеріал
  ЦВК зареєструвала ще 18 кандидатів у народні депутати
  Теги:
  Loading...