5.ua

ОБСЄ офіційно визнала Росію окупантом Криму

  Парламентська асамблея Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) 14 серпня підтримала проект резолюції  "Очевидне, грубе і невиправлене порушення гельсінкських принципів Російською Федерацією відносно України".


  Документ, автором якого виступив американський сенатор Бенджамін Кардін, підтримали 92 делегати, проти проголосували - 30, утрималися - 27. Текст резолюції вже оприлюднено на сайті ОБСЄ.

  "ОБСЄ засуджує очевидне, грубе і невиправлене порушення гельсінкських принципів Російською Федерацією відносно України, в тому числі, особливо кричуще порушення суверенітету і територіальної цілісності цієї країни; вважає такі дії, що включають військову агресію і різні форми примусу, спрямовані на утиск властивих суверенітету України прав задля власних інтересів Російської Федерації, неспровоковані і такими, що базуються на абсолютно безпідставних припущеннях і приводах", - сказано в документі.

  Згідно резолюції, ОБСЄ заявляє "про тверду підтримку суверенітету, політичної незалежності, єдності і територіальної цілісності України, як це визначено Конституцією країни і в її міжнародно визнаних кордонах".

  Крім того, резолюцією ОБСЄ визнала кримський псевдореферендум від 16 березня "нелегітимним і незаконним актом, результати якого не мають жодної юридичної сили".

  "ОБСЄ закликає всі держави-​​учасники відмовлятися від визнання насильницької анексії Криму Російською Федерацією; закликає також всі держави-​​учасники до підтримки взаємоузгодженої і повністю обґрунтованою міжнародної реакції на дану кризу і приєднанню до неї", - йдеться в документі.

  Організація закликала РФ припинити втручання в Україні "і привести свої дії у рамках відносин з Україною і з усіма державами-учасниками у відповідність з Гельсінським принципами".
  Попередній матеріал
  У Шепетівці вдосконалюють систему "Град" для української армії
  Наступний матеріал
  В Києві зупинилась "синя" гілка метрополітену
  Теги:
  Loading...