5.ua

ОБСЄ буде спостерігати за зниженням напруженості в Україні

  Організація з безпеки і співпраці в Європі (ОБСЄ) узгодила ввечері 21 березня направлення до України до 500 цивільних спостерігачів на термін у шість місяців. Про цепвідомляється на сайті ОБСЄ.

  Росія, яка єдина тривалий час блокувала узгодження мандату цієї місії, врешті домоглася того, що спостерігачі не матимуть права відвідувати анексований нею Крим, який Москва тепер вважає своїм. Перша частина місії, у сто спостерігачів, має почати роботу в Херсоні, Одесі, Львові, Івано-Франківську, Харкові, Донецьку, Дніпропетровську, Чернівцях і Луганську; пізніше склад і територіальний обсяг роботи місії, а також час її роботи можуть бути розширені в разі потреби. Головний офіс місії буде в Києві.
   
  Як мовиться в рішенні Постійної ради ОБСЄ, мета місії – зробити внесок у зниження напруженості і підтриманні миру, стабільності і безпеки. Місія збиратиме інформацію про становище на місцях, зокрема, з приводу заяв про порушення принципів і норм ОБСЄ, а також про дотримання прав людини, серед того прав меншин. 
  Перші члени місії мають прибути до України вже протягом 22 березня.

  Попередній матеріал
  Мінмолодьспорт будуть прискіпливо перевіряти міжнародні аудитори
  Наступний матеріал
  Україна найближчим часом буде позиватись в міжнародних судах до Росії за пограбування
  Теги:
  Loading...