5.ua

Мінюст: Збиткі від окупації Криму становлять 950 млрд. гривень

  Україна визнає тимчасово окуповані території невід’ємною частиною нашої держави і на цих територіях діють Конституція та закони України.

  Крім того, будь-які об’єкти державної власності, які знаходяться на території Криму, є власністю України і повна матеріальна відповідальність за збитки, спричинені  державним компаніям, міністерствам та відомствам, покладається саме на російську сторону.  Про це 28 квітня заявив на брифінгу Міністр юстиції України Павло Петренко.

  Заяву він зробив коментуючи набуття чинності Закону "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України".

  За словами Петренка, Міністерство юстиції узагальнило і систематизувало інформацію від вітчизняних міністерств та відомств щодо тих збитків, які були вчинені окупацією Криму.

  "Станом на сьогоднішній день сума таких збитків складає 950 млрд. грн. Ці збитки не включають упущену вигоду, яка буде нарахована додатково. Так само ці збитки не містять вартість корисних копалин, морського шельфу і фактично це є збитки, які є прямими та такими, що спричинені незаконним захопленням і створенням перешкод для користування майном нашим державним компаніям, міністерствам та відомствам", - наголосив Міністр.

  Він повідомив, що РНБО України, обговорюючи на засіданні питання подальших юридичних механізмів захисту інтересів України, підтримала ініціативу Генпрокуратури України і Міністерства юстиції України  щодо подачі відповідних додаткових заяв до Європейського суду з прав людини (згідно положень протоколу Конвенції із захисту прав людини, який передбачає беззаперечний захист права власності всіх суб’єктів, що були порушені з боку РФ).

  Павло Петренко наголосив, що в силу приписів Закону "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України",  з’явились додаткові правові механізми захисту інтересів держави у спорах з окупаційними силами, а саме - можливість  притягнення винних до відповідальності у якості співучасників.

  Попередній матеріал
  У штаті Міссісіпі губернатор ввів режим надзвичайного стану
  Наступний матеріал
  Глава КМДА впевнений у необхідності квартальних комітетів у Києві
  Теги:
  Loading...