Postupi.online

Зупинити потік мігрантів за кордон здатні лише кардинальні зміни в країні – експерти

  Згідно з прогнозом ООН, до 2050 року кількість українців може зменшитися до 30 млн

  У Кабінеті Міністрів України визнали, що масштаби трудової міграції загрожують економічному розвитку держави. Про це передає "24 канал".

  Відповідно до даних Міністерства соціальної політики, на сезонні заробітки за кордон щороку виїжджає майже 9 млн українців. Ще понад 3 млн – проживають там і працюють на постійній основі.

  На думку міністра закордонних справ Павла Клімкіна, в Україні склалася катастрофічна ситуація з трудовою міграцією.

  "У нас дійсно катастрофічна ситуація. В одній тільки Польщі проживає близько 1 млн 400 тис. українців", – заявив він.

  За інформацією журналістів, кількість тих, хто виїжджає за кордон, підраховує спеціально створений сайт UkrainianPeopleLeaks.com. Якщо вірити його даним, у пошуках кращої долі країну кожної хвилини залишають два українці.

  Зупинити потік мігрантів за кордон здатні лише кардинальні зміни в країні, вважають експерти. Так, за підрахунками, якщо реформувати економіку і створити належні умови праці, кількість вимушених виїжджати за кордон істотно скоротиться. Починати, на думку економістів, потрібно зі змін в податковій системі. А саме – навантаження на оплату праці.

  "За один рік можна зменшити процентну ставку (оплата праці – 5.UA), з 25% до 10%. Зарплату підняти різко спочатку – з 300 євро приблизно до 400 євро. Яким чином? Ну, наприклад, зменшити оподаткування", – запропонував економіст Олександр Савченко.

  Також у матеріалі аргументується, що якщо кардинальних змін в економіці не відбудеться, то згідно з прогнозом ООН, до 2050 року кількість українців може зменшитися до 30 млн. А держава перетвориться на "край пенсіонерів з мізерними соціальними виплатами і найнижчим в Європі рівнем життя".

  Попередній матеріал
  П'ять міністерств України перевірятимуть ефективність витрат державного бюджету
  Наступний матеріал
  Україна 2018 року отримала рекордну кількість грошових переказів – подробиці
  Теги: