5.ua

Журналістів не пустили до начебто повернутого громаді Гостиного двору

  Гостиний двір залишається у володінні охочих перетворити його на торговий центр. Пам'ятку архітектури на Подолі досі контролює охорона ПАТ "Укрреставрація". Знімальній групі "5-го каналу" люди, які перебувають на території Гостиного заявили – це приватна власність і вхід туди заборонений. Хоча напередодні столичні депутати проголосували за розірвання договору оренди, а також підготували звернення до Верховної Ради про повернення Гостиного двору до переліку пам'яток, що не можна приватизовувати.


  На вирок суду і рішення Київради нинішні охоронці території Гостиного двору не зважають. На території Гостиного стоїть будівельний кран, поруч бетонні плити та купа гравію. Потрапити всередину неможливо через суцільний паркан. Напередодні будівлю визнали аварійною – вона стоїть без даху, вікон і штукатурки.

  Таким станом будівлі скористалися ті, кого донедавна пов'язували з перебудовою двору під торговельний комплекс. Автор проекту реконструкції пам'ятки Андрій Миргородський заявив – Гостиний треба віддати забудовникам, щоби ті її негайно почали рятувати. У профільній комісії Київради переконані – "Укрреставрація" і довела пам'ятку Подолу до руйнації.

  Щоби зберегти Гостиний двір, треба негайно провести його консервацію – каже голова постійної комісії Київради з питань культури Ігор Луценко. На заваді – бюрократія. На Хрещатику, 36 хочуть, щоби це питання обговорили ще в трьох комісіях і лише потім розглянули на сесії. Наступний крок – проведення громадських слухань, на яких активісти, фахівці та кияни мають обговорити функціональне призначення Гостиного двору.

  Доки публічна увага прикута до Гостиного двору, за двісті метрів від Майдану Незалежності продовжує заростати бур'янами садиба художника Олександра Мурашка. Будівля, яка кілька років тому стала об'єктом рейдерського захоплення і незаконного виведення з комунальної власності, тепер може постраждати, якщо Київрада продовжуватиме закривати очі на руйнування пам'ятки. Місцеві захисники будинку не виключають – хтось давно пригледів собі тут місце для забудови.

  У департаменті охорони культурної спадщини Києва кажуть, що на консервацію пам'ятки потрібно близько півтора мільйона гривень. Утім, чи знайдуть ці гроші у столичному бюджеті – покаже наступна пленарна сесія.

  Ганна Рибалка, Валентин Стрельцов, "5 канал".

  Попередній матеріал
  З початку активізації АТО серед терористів побільшало дезертирів - СБУ
  Наступний матеріал
  Активісти вимагають люстрації Києво-Святошинського суду
  Теги:
  Loading...