Жовтневий палац - під загрозою зсувів [репортаж, відео]

  Жовтневий палац ризикує сповзти через роботу квіткового годинника. Саме через цей механізм тротуар на схилі вулиці Інститутської вкрився тріщинами. Більше того, фахівці провели експертизу і виявили у Києві щонайменше 80 зсувонебезпечних місць.

  Це одне з найкращих місць споглядання на панораму Майдану Незалежності - схил на вулиці Інститутській веде прямісінько до Жовтневого палацу. Останнім часом тротуаром пішли великі тріщини. А неозброєним оком добре видно, що пагорб ось-ось поповзе вниз. Фахівці кажуть: проблема поряд - зсуви ґрунту через квітковий годинник.

  Перед установкою "живого" годинника, схил треба було укріпити й відкачати з нього підземні води. Адже пагорб стоїть на лесових ґрунтах. Більше того, в зоні небезпеки - й сам Жовтневий палац. Поблизу нього земля вже почала просідати. Після експертизи фахівці зі Спецуправління протизсувних робіт жахнулися - Жовтневий потребує негайного укріплення. 

  Щоби на Інститутській не сталося біди - потрібно 30 мільйонів гривень. Але на боротьбу з усіма зсувами мерія виділила лише 10 мільйонів. У головархітектури ж кажуть - причиною зсувів над Майданом Незалежності можуть бути будівельні роботи.

  Щоби земля не тікала з-під ніг киян, місто повинно розщедритися на чверть мільярда гривень, кажуть геологи. На ці гроші укріплять 80 потенційно небезпечних місць. Найперші в переліку - районна котельня на Подолі, теплотраса по вулиці Радченка та приватнийй сектор у Голосіївському районі.

  Ганна Рибалка, Віктор Сніжко, 5 канал. 

  Попередній матеріал
  У Києві з 1 лютого подорожчає вода
  Наступний матеріал
  Суд ще раз заборонив блокування коліс припаркованих машин
  Теги: