5 канал

Здорожчання вантажних залізничних перевезень може вплинути на ріст цін в Україні – економіст

  Тарифи повинні бути економічно зумовленими і встановлюватися під контролем державного регулятора

  "Укрзалізниця" планує підвищити вартість вантажоперевезень. Залежно від тарифних рівнів, подорожчання складатиме від 10 до 49%. Це сильно вдарить по українському експорту і цінам на продукти в Україні. Принаймні, про це непокояться в Американській торговельній палаті, передає "Обозреватель". 

  На думку економіста Ярослава Жаліло, питання зміни тарифів "Укрзалізниці" може вплинути на зростання цін у країні. Саме тому потрібно підходити до таких рішенням обережно, з урахуванням як внутрішнього ринку, так і зовнішніх інвестицій.

  У нинішній ситуації, на думку економіста, "Укрзалізниці" варто створити прозорий механізм ухвалення рішень.

  Різко проти ініцативи "Укрзалізниці" виступає й Американська торгова палата. У бізнес-асоціації відзначають, що тарифи повинні бути економічно зумовленими і встановлюватися під контролем державного регулятора – Національної комісії з питань транспорту (НКРТ). 

  Проблеми з перевезеннями УЗ визнає і міністр інфраструктури Володимир Омелян. Зокрема, він повідомив, що компанія-монополіст працює як типова африканська країна.

  "Без оздоровлення компанії – це дорога в нікуди. Насправді, це підхід типової африканської країни у поганому сенсі. Коли люди готові платити у 2-3 рази більше, тому що альтернативи у них немає. Цим шляхом іде УЗ, постійно підвищуючи тарифи і не модернізуючи компанію", – визнає Омелян.

  Попередній матеріал
  Обвалення мосту в Італії: кількість жертв зросла до 38 осіб
  Наступний матеріал
  У Києві демонтували 20 кіосків з продажу шаурми
  Теги: