Поле пшениці, голодомор
Поле пшениці, голодомор Depositphotos

Збір рекордного врожаю може бути зірваний через проблеми з логістикою – експерт

  Можливі збитки агровиробників можуть обчислюватися сотнями мільйонів доларів

  Через проблеми "Укрзалізниці" та дефіцит локомотивної тяги в країні може бути зірваний збір врожаю, адже значна його частина зіпсується у полях, бо її не доставлять на елеватори. Про це заявив президент Української аграрної конфедерації, ексвіце-прем'єр Леонід Козаченко для "Апострофа".

  На його думку, збір рекордного в історії країни врожаю може бути зірваний через проблеми з логістикою, адже перевезення стане занадто дорогим для аграріїв.

  "Цього року очікується рекордний урожай зернових (близько 70 млн тонн). Але значна частина врожаю може бути втрачена. Головна причина – проблеми з логістикою, і, зокрема, із залізничним транспортом, який є головним перевізником аграрної продукції з часткою близько 63%... Проблема – у серйозному дефіциті локомотивної тяги, через що багато виробників сільгосппродукції не встигають перевезти її в термін", – зазначив Козаченко.

  Очільник федерації розповів про можливі збитки агровиробників, які, на його думку, можуть обчислюватися сотнями мільйонів доларів.

  "Втрати аграріїв можуть досягти 5 млн тонн зернових і олійних культур. Страждають пшениця, ячмінь, гречка, втрати яких можуть становити до 1% на день, за рахунок того, що вони просто не можуть бути своєчасно перевезені на повністю завантажені елеватори, залишаються в полях не обмолочені, при цьому обсипаються з колосків або гниють, вивантажені на відкриті майданчики через відсутність можливості транспортування. У грошовому вираженні, якщо врахувати середню вартість тонни зернових близько $160, цифра набирається до сотень мільйонів доларів", – додав експерт.

  Попередній матеріал
  На Одещині сталася масштабна ДТП – чотири особи загинули, ще троє госпіталізовані
  Наступний матеріал
  У Ліверпулі хлопчик, переслідуючи футболіста, врізався в стовп і травмувався: все заради автографа
  Теги: