Затори на проспекті Перемоги столичним водіям доведеться терпіти до кінця року [відео]

  Затори на проспекті Перемоги столичним водіям доведеться терпіти до кінця року. Завершити капітальний ремонт однієї з головних транспортних артерій столиці "Київавтодор" обіцяє у грудні. "Закатати в асфальт" збираються майже пів мільярда гривень. Такий офіційний кошторис реконструкції проспекту. Дорожники виконали роботи лише на чверть. Утім водії вже їх критикують. Мовляв, якість асфальту перевірять узимку. А от з укладанням бордюрів - уже "нагрішили".

  Опівдні біля метро "Нивки" - дві дорожні бригади. Одні кладуть асфальт, інші - облаштовують тротуари.

   Будівельник: "Все по чуть-чуть робимо. Трохи тут, трохи там".

   Місцеві робітники працюють тут вже 2 місяці. За цей час - почали класти новий асфальт. Доки дорожники працювали - водії звикали до заторів. Радіти новій дорозі не поспішають. Якість асфальту перевірять часом.

   Водій: "Дуже багато ям і не дуже гарно. Зиму почекаємо. Зима покаже".

   А от в організації водіїв "Укряма" зими чекати не стали. На оновленій ділянці проспекту вже вгледіли недоліки. Кажуть,будівництво не відповідає вимогам законодавства. Бо працюють бригади без попереджувальних знаків на дорозі, забувають встановлювати обмежувачі й недостатньо інформують учасників дорожнього руху про проведення робіт. Не сподобалися активістам й новенькі бордюри на дорозі. Демонструють - конструкціями великі щілини. Заявляють - це порушення будівельних норм.

   Дмитро Повесьма, керівник проекту "Укряма": "Те що видно одразу не озброєним оком - це бордюрний камінь, який замінили, але він все рівно після того, як був замінений не відповідає держстандартам. Встановлений нерівно, на різній висоті, щілини величезні між камінням".

   А за кількасот метрів - й того нема. Старий бордюр узагалі не змінили. Хоча в Святошинській райадміністрації активістам "Укрями" відповіли - оздоблення біля тротуарів замінили повністю. На питання "5 каналу" про те, хто контролює якість робіт на проспекті Перемоги у "Київавтодорі" відхрестилися - таке завдання виконує незалежна лабораторія київської мерії та спеціалісти Національного транспортного університету. А от гарантії на нові дороги - нема, заявляють представники громадського "Дорожнього патруля".

   Дмитро Повесьма, керівник проекту "Укряма": "На численні мої запити до "Київавтодору" вони не надали жодної відповіді з чіткими термінами щодо певних конкретних доріг. я обґрунтовано вважаю, що гарантії у нас не встановлюються, для того щоб вкрасти чергові гроші".

   Про гарантії для водіїв - у "Киїавтодорі" ні слова. Натомість оперують цифрами. Понад 400 мільйонів гривень - сума, за яку збираються капітально відремонтувати проспект Перемоги. У планах - збільшити кількість смуг, відремонтувати вісім підземних переходів та облаштувати велодоріжки. Дорожники заявляють - їздити новою дорогою столичні водії зможуть наприкінці року - в грудні. Але це - за умови безперебійного фінансування.

   Ганна Рибалка, Юрій Усік, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Поліція розігнала мирну демонстрацію на території університету Афін
  Наступний матеріал
  Оглядовий майданчик у Маріїнському парку небезпечний для життя
  Теги: