Засідання Київради пройшло в облозі протестувальників

  Проти російської, як регіональної мови в столиці - протестували біля стін Київради. Кияни та представники Об`єднаної опозиції - усього кількасот людей - запевняють: провладна більшість на Хрещатику, 36 тишком-нишком готує проект про двомовність у Києві. Щоби не допустити цього, фракція БЮТ-"Батьківщина" підготувала документ-мораторій. Він дозволяє не порушувати питання про статус російської у Києві взагалі. Утім, таку пропозицію депутати не підтримали.

  Зранку біля Київради - нема де яблуку впасти. Кияни мітингують проти запровадження у Києві російської, як другої регіональної.

  Протестувальники: "Українських книжок мало, української мови мало".

  Протестувальники: "Дніпровський район піддержую. Вони всі за українську мову і я за українську".

  Представники опозиції упевнені - провладна більшість депутатів у Київраді готується внести проект про регіональні мови на сесію. А відлуння таких намірів вже начебто відчули в місцевій школі на Осокорках. За вказівкою міністра освіти Дмитра Табачника викладати там планують російською.

  Віталій Ярема, представник Об`єднаної опозиції: "Протягом двох тижнів зібрали більше 2-х тисяч підписів мешканців цього району, діти яких будуть навчатись в гімназії, і сказали "ні" такій пропозиції".

  Натомість, з іншого боку Київради лунають інші вимоги - не віддавати землю під Гостиним двором у приватні руки. Активісти заблокували в`їзд на паркувальний майданчик Київради. Депутатів на авто - не впускають і не випускають. Утворився затор.

  Активістка: "Ну, всі, хто виїзжають - вони кажуть, шо вони є водіями. Не признаються, що депутати".

  Ігор Луценко: "У нас заявка там! Міліція, втрутіться! І поясніть тим людям в чорному, що вони нас мають пустити туди!"

  Активістам біля Київради довелося простояти не одну годину. Адже питання Гостиного двору в порядку денному депутати поставили аж двохсотим. У першу чергу взялися говорити про зміни до бюджету, та завадила опозиція. Вимагають ухвалити мораторій на запровадження в столиці російської, як регіональної.

  Тетяна Меліхова, голова фракції БЮТ-"Батьківщина" в Київраді: "Ми підготували мораторій, пов`язаний із запровадженням регіональних мов. Тим більше, що колеги підтвердили, що інших якихось проектів рішень не буде виноситись".

  Галина Герега, секретар Київради: "Тетяна Іванівна, зазначений проект не пройшов процедуру регламенту. Вимоги до всіх проектів одинакові. Цей проект був тільки вчора зареєстрований і відправлений на процедуру погодження".

  Мовне питання до порядку денного так і не потрапило. Опозиція побоюється - без мораторію регіонали можуть розглянути питання про статус російської будь-якої миті.

  Тетяна Меліхова, голова фракції БЮТ-"Батьківщина" в Київраді: "Завтра команда з Банкої - і вони одним натисканням кнопки введуть регіональну мову".

  Віталій Кличко, "УДАР": "Партія влади робить все, щоб відвернути увагу від питань, які є в суспільстві. Чому в Німеччині - німецька мова державна, в Франції - французька? Чому в Україні повинна бути інша мова?"

  Не буде - божаться представники провладної фракції. А ініціативу опонентів називають піар-акцією напередодні виборів.

  Олександр Попов, голова КМДА: "Я вважаю, що для столиці України - це питання неактуальне. Якщо "Батьківщина" його не буде піднімати - я думаю, що більше бажаючих у нас не буде".

  Олексій Омельяненко, голова фракції Партії регіонів у Київраді: "Мы направляли запрос в министерство статистики о том, сколько киевлян считают свой язык русским. На сегодняшний день 74 % киевлян считают родным языком украинский. Оснований, чтобы принимать подобный проект решения - нет".

  Після суперечок опонентів "мовний мораторій" пообіцяли розглянути на наступній сесії. "Регіонали" ж запевнили - вносити проект про регіональні мови й на черговому засіданні не будуть.

  Ганна Рибалка, Олексій Іванченков, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У Кабулі протестували проти карикатур на пророка Мухаммеда у французькій пресі
  Наступний матеріал
  Київрада таки віддала Гостинний двір в оренду
  Теги: