Засідання експертних комісій з реформування на Київщині

  Реформування житлово-комунального комплексу і медицини, збільшення інвестицій, створення нових робочих місць і підтримка сільського господарства. Як вирішити ці питання на Київщині - мізкували сьогодні експертні комісії. Упродовж року - вони вивчали ці проблеми в області.

  Перший сигнал СОС від медичної царини. За статистикою, на сто тисяч мешканців Київщини лише 310 лікарів, тоді як середній показник по Україні складає 450 фахівців. Як наслідок - область на першому місці за смертністю від хвороб системи кровообігу та раку. 

  Володимир Дудка, кандидат у депутати до обласної ради: "Для того, щоб ми мали достатню кількість лікарів у сільській місцевості, треба три речі. Достойну заробітну плату, її можна вирішити на регіональному рівні, і це має бути вдвічі більше ніж сьогодні. Друге - це житло, в тому числі може бути службове житло. І третє - це автомобіль, який теж в рази підвищує ефективність роботи".

  Працювати хочуть і селяни - та ніде. Нові робочі місця - це ще одне проблемне питання. Вирішити його можуть інвестори, які відкривають нові підриємства. Однак і на їхньому шляху чимало перепон - оформляти угоди з чиновниками доводиться роками. Щоби інвесторським грошам відкрити зелене світло - слід спростити системи землевідведень та реєстрації підприємств і надати податкові пільги.

  Олесь Маляревич, кадидат у мери міста Боярка: "Если говорить про город Боярку, городу крайне необходимы инвестиции, нужны стратегические инвесторы, нужны новые предприятия, котрые будут создавать новые рабочие места. 90% населения Боярки работают в Киеве".

  Реформування потребує і житлово-комунальне господарство. Серед пріорітетних завдань - перехід на енергозберігальні технології та автономне опалення.

  Аркадій Кобринець, кандидат в мери міста Ірпінь: "У нас є велика проблема по опаленню, тому що є ще старі комунікації, на сьогоднішній день вони пересікаються з новими, системи не витримують це. Тому перш за все треба нормальний професійний фахівце у цій галузі, який знає як вирішити ці проблеми".   

  Чимало питань у експертів і до агро-промислового комплексу. Зокрема, кажуть, варто перевірити чи використовуються за цільовим призначенням землі Київщини.

  Віталій Гудзенко, кандидат у депутати до обласної ради: "Що було несподівано - коли проїхав по Васильковському районі побачив що там тисячі гектарів пустують і їх не обробляють. Напевно це земля чиясь, чому її не обробляють - не зрозуміло. Це проблема дуже велика".  

  Щоби визначитися з ключовими завданнями, експертні комісії  упродовж року досліджували проблеми різних районів Київщини. Вирішити бодай частку з них планують у найближчі пять років. Звітуватимуть - щомісяця. 

  Попередній матеріал
  Вдруге затримано екс-голову управління охорони здоров`я Києва Качурову
  Наступний матеріал
  До Червоної книги України внесли ще кілька видів риб
  Теги: